04 Ağustos 2020 Salı Saat:
03:36
11-01-2013
  

Demokrat Arap Dayanışma Partisi Heyetiyle Gündemi Değerlendirdi

Başbakan Vail el-Halaki; Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad`ın mevcut durumların atlatılması ve Suriye'de güvenlik-istikrarın yeniden sağlanması amacıyla öne koyduğu siyasi programın önemini belirtti.

Facebook da Paylaş


 

Başbakan Vail el-Halaki; Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad'ın mevcut durumların atlatılması ve Suriye'de güvenlik-istikrarın yeniden sağlanması amacıyla öne koyduğu siyasi programın önemini belirtti.

Demokratik Arap Dayanışma Partisi Genel Sekreteri Mahir Kerem ve parti genel sekreterlik ofis üyeleriyle bugün bir araya gelen Başbakan Halaki; kabinenin siyasi programı hayata geçirme mekanizmalarını kararlaştırdığını söyledi.

Halaki; kabinenin önümüzdeki haftanın başından beri siyasi partiler ve güçlerin yanı sıra ekonomik, sosyal ve sivil toplum inisiyatifleriyle bu bağlamda görüş alışverişi oturumları düzenleyeceğini belirterek tüm bunların kapsamlı ulusal diyalog konferansının düzenlenmesine temel oluşturacağını açıkladı.

Siyasi yaşamın zenginleştirilmesi ve demokrasinin uygulanmasında siyasi partilerin önemine vurgu yapan Halaki; vatandaşlarla iletişimin yanında reform sürecinin ilerletilmesinde önemli bir rol oynamaları gerektiğini söyledi. Halaki; siyasi parti ve güçlerin aynı zamanda kamu ve özel mülklerle birlikte ekonomik ve hizmet kurumlarının korunmasında da katkı sağlamaları gerektiğini belirtti.

çte yandan Demokrat Arap Dayanışma Partisi genel sekreteri ve ofis üyeleri; partinin siyasi ve kitlesel etkinlikleri hakkında bilgi verdiler.

Vatandaşların temel ihtiyaç ve gereksinimlerine dikkat çeken parti heyeti; partinin, el-Esad'ın krizden çıkmak için öne koyduğu siyasi programa desteğini belirtti.

 

sana

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler