11 Aralık 2019 Çarşamba Saat:
14:18
16-05-2016
  

Direnişe Destek Cephesi Teşkil Edildi

Arap ülkelerinin genelinde bulunan milliyetçi ve solcu partiler bugün; düşman Siyonist İsrail’e karşı her türlü mücadeleyi destekleyecek bir cephe teşkil ettiklerini ilan ettiler.

Facebook da Paylaş

Sana haber ajansının haberine göre, Arap ülkelerinin genelinde bulunan milliyetçi ve solcu partiler bugün; düşman Siyonist İsrail’e karşı her türlü mücadeleyi destekleyecek bir cephe teşkil ettiklerini ilan ettiler.

İlerici Arap güç ve faaliyetlerden oluşan cephenin sözcüsü Necah Vakim düzenlediği basın toplantısında kuruluş deklarasyonunu okudu. Vakim cephenin temel merkezinin Beyrut, ikinci merkezinin ise Tunus olduğunu açıkladı.

Vakim Suriye’nin evrensel teröre karşı zaferinin, gericilik ve terörü bertaraf etme amaçlı ortak bir Arap projesinin temel taşını teşkil edeceğini söyledi. Suriye’de yegane çözümün herhangi bir dış müdahale olmaksızın Suriyeliler arasındaki diyalogla mümkün olduğunu belirten Vakim; çözümde Suriye’nin topak ve halk bütünlüğü, egemenlik ve bağımsızlığın korunması koşuluna vurgu yaptı.

Deklarasyonda özel olarak Suriye, genel olarak da tüm milleti hedef alan evrensel emperyalist saldırının, bölge devletleri ve halklarının parçalanıp zayıflatılmalarını amaçladığını belirten Vakim; böylece egemenlikten yoksun olarak olanak ve zenginliklerinin sömürülmesini hedeflediğinin altını çizdi.

Vakim Türkiye ve Suudi Arabistan gibi başlıca rejilerin destekledikleri tekfircilik ve terörün ideolojik açıdan bölge halklarının geleceğini nasıl olumsuz etkileyeceğine dikkat çekerken, bu tehlikenin önüne geçilmesi için teröre karşı ortak bir mücadeleyle birlikte destekleyicilerine karşı da caydırıcı icraatlar alınması çağrısında bulundu.

Vakim deklarasyonunda ayrıca dünya emperyalizmi ve hegemonyasına karşı da mücadele edilmesi öneminin altını çizdi.

Bölge ve halklarının tanık olduğu terör ve tekfirciliğin işgalci siyonist İsrail’in çıkarlarına hizmet ettiğine dikkat çeken Vakim; cephenin 15 Mayıs tarihinde ilan edilmesinin, Filistin davasının merkezi ve temel dava olarak kalacağına dair bir mesaj teşkil ettiğine vurgu yaptı.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler