22 Şubat 2019 Cuma Saat:
02:26
02-02-2018
  

Diyanet, Adnan Oktar İçin RTÜK'ü Göreve Çağırdı

Diyanet, Adnan Oktar'ın Kanalının Kapatılması İçin RTÜK'ü Göreve Çağırdı.

Facebook da Paylaş

 

 

Adnan Oktar ile sert bir polemiğe giren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, A9 kanalının kapatılması için RTÜK'ü göreve çağırdı.

 

Adnan Oktar ile sert bir polemiğe giren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, A9 kanalının kapatılması için RTÜK'ü göreve çağırdı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Adnan Oktar'ın kanalı olan A9'un kapanması gerektiğini söylemiş ve Oktar'ın akli dengesinin yerinde olmadığını belirtmişti.

 

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, A9 kanalında yaptığı programla tartışılan Adnan Oktar hakkında, 'İnşallahlar, maşallahlar havada uçuşuyor, dini bir takım referanslar ve orada dansöz oynatıyorsun böyle bir şey olabilir mi? Tamamen akli dengesi herhalde bozulmuş. Cezaevinde yatış sebeplerinden birisi de Atatürk’e hakarettir. 80’li yıllarda ben çok iyi biliyorum Atatürk’e hakaretten cezaevinde kaldı ama şimdi en büyük Atatürkçü olarak kendisini söylüyor.' demişti.

 

"Bunlara Sesinizi Çıkarttınız mı?"

 

Oktar ise bu sözlere çok sert yanıt vermiş, "Genelevlerden, kumarhanelerden, içki fabrikalardan alınan paralarla, vergilerle maaşlarınız ödeniyor. Bir kere bunlar hakkında açıklama yaptınız mı, bunlara sesinizi çıkarttınız mı? Gıkın çıkmıyor hoca efendi" demişti.

 

Kanalın Kapanmasını İstiyorlar

 

Diyanet İşleri Başkanlığı bu sözlere yönelik resmi bir açıklama yapmadı. Fakat ajansların edindiği bilgiye göre, Diyanet Adnan Oktar'ın kanalının kapanması konusunda kararlı. Diyanet İşleri Başkanlığı bu konu hakkında "Oktar'a prim yaptırmamak" için daha fazla konuşmak istemiyor. Fakat, Diyanet İşleri Başkanlığı, anayasal bir kurum olduğu ve bütçesini merkezi bütçeden almakta olduğunu belirtti.

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler