11 Aralık 2019 Çarşamba Saat:
14:19
28-09-2015
  

Dökülen Kandan Suudiler Sorumludur!

Suudi yöneticiler suçlarını kaza kader yoluyla örtbas etmeye çalışıyor...

Facebook da Paylaş


 

Bu sabah Mescid-i Azam'da konuşan Ayetullah Cafer Subhani 'Kurban Bayramı, sevinç günüdür. Ancak bu yılki bayram, yas, keder, üzüntü ve gözyaşına dönüştü' ifadelerini kullandı.

Ayetullah Subhani sözlerine şöyle devam etti;

Hangi Müslüman Mina'da yaşanan faciayı görmezden gelebilir? Ne yazık ki, Suudiler Müslümanların can ve mal güvenliğini hiçe saydı. Binlerce hacı hayatını kaybetti. Eğer Suudi rejimi için hacıların hayatı önemli ve değerli olsaydı bu facialar yaşanmazdı.

Ben, yaşanan facianın telafisi için kullanılan 'Suudi Arabistan'ın yanlış yönetimi' kelimesini yeterli görmüyorum. Çünkü Suudiler söylendiği gibi yanlış yönetmiyor, aksine önem vermiyor. Son birkaç yıldır hacda yaşanan facialardaki kayıplarda artış başladı. Hacılar, Suudilerin umurumda değil.

Allah'ın evine misafir olanların can güvenliği, Suudilerin tehdidi altında. Ama Allah, kendi misafirinin canına kast edenlerden intikamını alacaktır. Kuşlar ve hayvanlar bile bu kutsal mekânlarda Allah'ın koruması altındayken bir grup insan Suudi yöneticilerin güvenlik zaafıyla karşı karşıya.

Duyduğuma göre Arabistan müftüsü yaşanan faciaya kaza ve kader demiş. Bu düşünce, cahiliyet dönemine ait yanlış düşüncenin aynısıdır. Kur'an-ı Kerim, putlara ibadet edenlerin yaptıkları şirk ameli savunmak için 'Eğer ilahi kaza ve kader olmasaydı biz putlara ibadet etmezdik' dediğini buyurur.

İnsanlardaki iradeyi yok sayan kaza ve kader anlayışı, İslam'a değil Yahudiliğe ait kadercilik inancıdır. İslam, böyle bir kaza kader anlayışını reddeder.

Suudi yöneticiler suçlarını kaza kader yoluyla örtbas etmeye çalışıyor. Suudiler, dökülen her damla kanının sorumlusudur. Ve Allah, sorumlulardan en güzel şekilde intikamı alacak yetkili makamdır."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler