06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
19:19
04-10-2016
  

Dört Alimin El-Draz'a Girişi Yasaklandı

Aşura sembollerinin toplanmasını engellemek isteyenler kanunlara karşı gelmiş olur...

Facebook da Paylaş
 
Son haftalarda el-Draz bölgesinde halkın Cuma namazını kılmasını yasaklayan Bahreyn güvenlik güçleri aynı tutumu Hz. Hüseyin (a.s) için düzenlenen matem meclisleri içinde sergiliyor. Bahreyn rejimi el-Draz'da düzenlenen yas törenlerine vaizler ve meddahların girişini yasakladı. 
 
Ülkenin tanınan vaizlerinden Şeyh Hüseyin Yakup el-Meamiri, Şeyh Muhammed Ali el-Mahfuz, Seyit Mustafa el-Kerani ve Şeyh Hüseyin el-Arab'ın düzenlenen matem meclisllerinde konuşma yapmak için bu bölgeye gitmesine yasak getirildi.
 
El-Draz bölgesi Ayetullah Şeyh İsa Kasım'ın vatandaşlığının iptal edilmesi kararından sonra ülkenin en önemli bölgelerinden biri hale gelmişti.
 
Öte yandan Bahreyn Asayiş Şube Müdürlüğü adına bir açıklama yapan Tarık el-Husn, Aşura sembollerinin Bahreyn güvenlik birimleri tarafından toplanmasının kamu güvenliğini sağlamak ve bazı suçların önünü almak için gerekli olduğunu söyledi.
 
El-Menar web sitesinin haberine göre Tarık el-Husn, Aşura sembollerinin toplanmasını engellemek isteyenlerin kanunlara karşı gelmiş olacağının altını çizdi.
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler