28 Ekim 2020 Çarşamba Saat:
22:16
15-09-2015
  

Dünya Unutsa Bile Biz Unutmayacağız!

Tüm dünya adeta Kudüs'ü unutmuş kendi sorunlarına dalmış...

Facebook da Paylaş


 

Beyrut'un İmameyn Haseneyn camii Cuma hatibi Seyit Ali Fazlullah, bugün Siyonistlerin Mescid-i Aksa'ya yönelik artan ihlalleri karşısında Arap ve İslam dünyasının sessiz kalmasına şaşırdığını ifade eden bir bildiri yayımladı.

Bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Mescid-i Aksa'ya yönelik Siyonist saldırıları sadece kınamak ve mahkûm etmek yeterli değildir. Çünkü Mescid-i Aksa'ya saldıran işgal rejimi, bu mekânın kutsallığını hiçe saymış, namaz kılanların saygınlığını çiğnemiştir.

İsrail'in artan saldırılarının sebebi, Mescid'i Aksa'nın dokusunu önceden belirlenmiş bir program ve proje kapsamında tahrip etmek, Kudüs ve Filistin'in Yahudileştirmektir.

Şaşırtıcı olan şey, Siyonistlerin saldırıları karşısında Arap ve Müslüman dünyasının tepkisiz kalması ve saldırılarını hiçbir şekilde protesto edilmemesidir. Tüm dünya adeta Kudüs'ü unutmuş kendi sorunlarına dalmış. Ama biz, Mescid-i Aksa'yı cesaret ve kahramanlıkla korumaya devam edeceğiz. Aksa'nın Siyonist saldırılardan korunmasında daha kesin çözümler üretmek için bu kutsal mekânı koruyanların himaye edilmesini talep ediyoruz.

Arap ve İslam ülkelerini, İslam'ın kutsallarına karşı sahip oldukları sorumlulukları yerine getirmeye davet ediyorum. Filistin halkı da İsrail karşısında birleşmeli ve aralarındaki bölünme ve çekişmelere son vermelidir."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler