01 Kasım 2020 Pazar Saat:
00:52
09-03-2013
  

Dünya ve Ahiret İçin Hedef Takva Olmalıdır

Mihrap TV bu hafta İstanbul Zeytinburnu İmam Cafer Sadık (a.s) Camii`nden Cuma namazını canlı olarak yayınladı.

Facebook da Paylaş
 

Zeytinburnu İmam Cafer Sadık (a.s) caminde bu hafta Cuma namazı ş. Ahmet şahin hocanın imametliğinde kılındı. Cuma hutbelerinde bütün Müslümanları ilahi takvaya davet eden Ahmet şahin birinci hutbede şunları söyledi:

Her şeyden önce kendimi ve siz değerli Müslüman kardeşlerimi takvalı olmaya davet ediyorum. Zira eğer bizler Allah'ın takvasına sahip olamazsak hem bu dünyada hem de ahrette kaybeden kesimden olacağız.

Değerli Müslüman kardeşlerim! Yüce Allah Kuran'da kim bir günah işlerse karşılığında bir ceza ve kim bir sevap işlerse karşılığında on iyilik alacaktır diye vaatte bulunuyor. Kuran-ı Kerim'deki ayetler bizler içindir. Bizler günah işlememek için çaba harcayıp diğer taraftan iyilik yapmak için yarış içerisinde olmalıyız. Allah'ın bize sunduğu bu özel rahmetten çok iyi yararlanmalıyız. Kendimize örnek olarak alacağımız değerler ilahi değerler olmalıdır. Tıpkı Hz. Peygamber (s.a.a) buyurduğu gibi iki büyük emanete sıkıca sarılmalıyız. O iki büyük emanet Kuran ve Ehliyet'tir.

ş.Ahmet şahin ikinci hutbede haftanın siyasi değerlendirmesinde bütün Müslümanların kardeş olduğunu ve bundan dolayı her kesimin inancına saygı duymak gerektiğini vurguladı. çzellikle ülkemizde taşkınlığa asla yer verilmeyeceği gibi her kesimin inanç noktasında özgür olduğunu vurguladı. Sadece dikkat edilmesi gereken husus vahdet çizgisini koruyarak inançlarımızı yaşamamız gerektiğidir.

Hutbelerin sonunda toplu bir şekilde dua edilerek Cuma namazı kılındı.


Ehlader Haber

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler