19 Mart 2019 Salı Saat:
10:12
25-08-2017
  

Dünyayı Neler Tedirgin Ediyor? + İnfografik

İşsizlik, yolsuzluk, yoksulluk, toplumsal eşitsizlik ve terörizm tüm dünyayı en çok endişelendiren konular arasında.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

 

Sputnik tarafından hazırlanan infografik dünyanın farklı ülkelerinin vatandaşlarını en çok endişelendiren sorunları gözler önüne seriyor.
 
 

Ülkelerin tedirgin oldukları konulara göre dağılımı kısaca şöyle:

 

Ülkemizde en büyük şikayet %76 ile Terör konusu olurken, Siyonist Rejim halkı da hükümetleri terörist olmasına rağmen %45 oranında terörden muzdaripler. Bu kategoride %55 ile Fransa da yer alırken terörün asıl kaynağı Büyük Şeytan Amerika da %35 ile bu sıkıntı ile tedirgin olduğunu belirtiyor.

 

Bir sonraki sıkıntı ise işsizlik ve bu konuda da Avrupa ülkeleri bir hayli rahatsız. %70 ile İspanya başı çekerken onu %66 ile İtalya takip ediyor. Öte yandan %54 Güney Kore, %48 Arabistan ve %41 ile Kanada da bu derdin içine düşmüş durumda.

 

Suç ve şiddet konusu da ülkelerin önemli sıkıntılarından birisi; bu konuda kendisi için en büyük sıkıntı gören Latin Amerika ülkesi Peru %74 ile liste başını çekerken ardından bir başka Latin Amerika ülkesi Arjantin %56 ile gelmekte.

 

Eski İngiliz sömürgesi olan Hindistan ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nin ise en büyük derdi yolsuzluk ve İngilizlerin de en büyük sıkıntısı kontrolsüz göç korkusu. 

 

 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler