18 Ocak 2022 Salı Saat:
15:28
07-08-2012
  

Düşmanların, asimetrik-psikolojik savaş taktikleri

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İran'da ekonominin, adalet eksenli bakış açısı üzerine olduğunu söyledi.

Facebook da Paylaş


  

Başarılı ve güzide yaklaşık bin kadar üniversite öğrencisini kabul eden İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei sermayeye İslam'ın bakışı ve adalet eksenli ekonomi düşüncesine işaretle, "İran'da ekonomik düşünce, adalet eksenli olmalıdır. Ve bu konunun anayasanın 44. maddesinde yer alan özelleştirme konusuyla da çelişmemektedir diye konuştu.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, anayasanın özelleştirmeyle ilgili 44. maddesinin uygulanması halinde, kapitalist sermaye ve İran'ın global kararlarında sermayenin etkileri, söz konusu olmaz diye konuştu.

Ekonomik düşüncelerde, sosyalist bakış açısının etkili olmaması için gerekli özenin gösterilmesi gerektiğini hatırlatan İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, anayasanın 44. maddesinin, belirlenen çerçevede uygulanması halinde ekonomi, "adalet eksenli" olacak vurgusunu yaptı.

Batı dünyası ve Avrupa'da mevcut ekonomik sorunların temelinde kapitalist sermayenin kendi içinden kaynaklandığını belirten İslam inkılabı rehberi batı ve Avrupa'daki ekonomik sorunlar ve baskıların kapitalist demokrasinin bir sonucu olduğunu söyledi.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei "direniş ekonomisi"nin saldırgan ekonomiden farklı olduğunu hatırlatarak, "direniş ekonomisi"nden gaye kendi çevresinde duvar örüp savunmaya geçmek değildir, bilakis direniş ekonomisi, yaptırım, ambargo ve baskıların var olduğu bir ortamda bile bir halk için yeni açılımlar ve yeni kazanımlar ve gelişmelerin alt yapısını hazırlamasıdır" diye konuştu.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah seyyid Ali Hamanei konuşmasında, öğrencilerden birinin yaptığı konuşmaya işaretle, öğrenci kuruluşları ve derneklerinin, İslami uyanış hareketleriyle ve genel olarak öğrenci dernekleriyle ilişki kurmasının zaruret olduğunu söyledi.

Düşmanların, asimetrik-psikolojik savaş taktiklerine de temas eden İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamanei, siz değerli öğrenciler, asimetrik-psikolojik savaş'ın komutanları olarak görüyorum ve bu nedenle de, düşmanların asimetrik-psikolojiik savaş taktikleri ve hedeflerinde en önemlisinin yetkililerle halk arasında bir soğukluk oluşması olduğunu dikkate almanızı isterim diye konuştu.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei konuşmasında ayrıca, halkın iradesi ve düşüncesi, fikirlerinin, düşmanların, asimetrik-psikolojik saldırılarına maruz kaldığına temasla, düşmanlar açıkça, bunu dile getiriyorlar ve biz de hesaplarımızı gözden geçirelim ve düşmanlar, bizim emperyalizme ve baskıya karşı dik duruşumuzu görmeli. Asimetrik-psikolojik savaş komutanı olan siz öğrenciler, düşmanların hedeflerini ve çalışmalarını çok iyi anlamalısınız" vurgusunu yaptı.

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler