26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
06:24
21-07-2016
  

Ebu Zuhri Seçimlere Destek İstedi

Hamas Sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri

Facebook da Paylaş


Filistin Enformasyon Merkezinin haberine göre, Hamas Sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Hamas'ın belediye seçimlerine yetkin listelerle gireceğini belirterek bütün kesimlerden de bu seçimlere destek vermelerini talep etti.       

Gazze'de başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen bir toplantıda konuşma yapan Dr. Sami Ebu Zuhri  'Hamas, Filistin halkına destek konusunda amaçlarını gerçekleştirebilmek için belediye seçimlerine yetkin isimlerden oluşan listelerle katılacaktır.' ifadelerinde bulundu.


Ebu Zuhri seçimlerin Gazze ve Batı Şeria bölgelerinde tek kararla, tek bir sistem üzere ve aynı günde gerçekleştirileceğinin altını çizdi. Sami Ebu Zuhri, Gazze'de ayrı bir demokratik sistem uygulayacaklarına dair kendilerine yöneltilen suçlamaları kesin bir dille reddetti.


İşgal rejiminin Savaş Bakanı Avigdor Lieberman’ın Gazze halkına yönelttiği savaş tehditlerini de reddeden Ebu Zuhri 'Biz savaş isteyenler değiliz ve onun üzerinden ticaret de yapmıyoruz. Fakat biz direnişçileriz. Silahlarımızla yurdumuzu ve haklarımızı savunuruz.' açıklamasında bulundu.

 

Ehlader Haber          
                   

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler