15 Aralık 2018 Cumartesi Saat:
09:31
26-01-2018
  

EH-FED'den Diyanet'e Ziyaret

Ehl-i Beyt Dernekleri Federasyonu yöneticileri ve bazı dernek başkanları Diyanet İşleri'nin başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ı ziyaret etti.

Facebook da Paylaş24.01.2018 çarşamba günü kısa adı EH-FED olan Ehl-i Beyt Dernekleri Federasyonu yetkilileri ve federasyona bağlı bazı dernek başkanları Hasan Kanaatlı başkanlığında Diyanet İşleri Başkanlığı görevine yeni atanan Prof. Dr. Ali Erbaş'ı Ankara'daki makamında ziyaret etti.

Yeni atandığı görevinde başarılar ve bu görevin hayırlara vesile olmasını dileyen federasyon yetkililerine bu nazik ziyaret sırasında  Iğdır milletvekili Nurettin Aras Bey de iştirak etti. Eh-fed Başkanı Hasan Kanaatlı, başkent Ankara'daki kabul ve desteklerinden dolayı da Nurettin Aras Bey'e teşekkür etti.
 
Sayın Kanaatlı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yeni başkanına federasyon olarak teşekkür ederek, Türkiye Caferileri'nin sorunlarını, isteklerini ve değişik toplumsal ve siyasi olaylara bakışını toplantı sırasında dile getirdi. Türkiye'nin ve bölgenin içerisinde bulunduğu zaman dilimine ve bölgesel sorunlara dikkat çeken Kanaatlı, Türkiye'de bütün kesimlerin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu hususundaki görüş ve düşüncelerini de yeni başkan Erbaş ile paylaştı.

Türkiye'deki Caferilerin sesi olan ve bir yıl önce KHK ile kapatılan On4 Tv'nin yakın zamanda açılacağı haberini de Iğdır milletvekili Nurettin Aras'tan öğrendiklerini açıklayan Kanaatlı, gündeme ilişkin ve bölgesel bazı konularda istişarelerde bulunarak, görüşmenin olumlu ve yapıcı olduğunu belirterek, yaptıkları ziyaretten memnun kaldıklarını ve başkanlıktan huzur içerisinde ayrıldıklarını belirtti.

Eh-fed Başkanı Hasan Kanaatlı, bu güzel görüşmeye vesile olan herkese ve başta yeni başkan olmak üzere Diyanet teşkilatına, toplantıya katılan Iğdır milletvekiline ve federasyona üye bu organizasyonuna iştirak eden tüm dernek başkanlarına teşekkürlerini bildirdi.

Tüm İslam alemi ile ülkemizin "ağır bir sınav ve zor bir dönemden" geçtiğini belirten Kanaatlı, ülke ve millet olarak bu dönemi kazasız ve belasız atlatmayı temenni ederek, "Allah birliğimizi bozmasın" temennisinde bulundu.

 

Eh-fed Haber

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler