21 Ekim 2018 Pazar Saat:
09:30
25-01-2017
  

EHDAV: Ehl-i Beyt'in Sesi Kesilemez!

EHDAV Başkanı Ali Yeral, bir an önce bu yanlıştan dönülmesi çağrısı yaptı...

Facebook da Paylaş

 

EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral'ın yayınladığı basın açıklamasının tam metni şöyle:

 

"TV ON ve Yol TV'den sonra, 23.01.2017 sabahına yine bir gece yarısı KHK ile uyanıp irkildik. Ehlİbeyt'in 14 masum adıyla kurulan ON4 TV ile 12 İmamın adıyla yayın yapan Kanal 12'nin yayınları, maalesef Hükümetçe durdurulmuş ve tüm mal varlıklarına el konulmuştur.

 

Ülkemiz ile tüm İslam bölgesinin çok hassas ve kırılgan bir zaman ve zeminden geçtiği bir sırada, Hz. Ali'nin, Ehlibeyt'in, 12 İmamın, Aleviliğin, barış, hoşgörü ve kardeşliğin sesi olan bu 2 güzide Ehlibeyt kanalının kapanması, bizi son derece üzmüş ve tedirgin etmiştir. Ehlibeyt ile Aleviliğin sesinin kısılması ve de boğulması anlamına gelen bu çirkin ve tehlikeli hareketi biz şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz. Açıkça Ehlibeyt ile Alevi düşmanlığına yorumlanan ve ülkeyi mezhepçilik üzerinden daha da çok kutuplaştırmak ve çatıştırmak amaçlı olan bu ateşle oyunun acilen yetkililerce düzeltilmesini istiyor ve bekliyoruz.

 

80 Askeri cunta döneminde bile emsaline rastlanmayan bu ayrımcı ve tehlikeli kararın, sadece vatan hainleri ile milletin birlik ve beraberliğine kasteden düşmanların işine geleceğinin, yetkililerce de anlaşılmasını istiyoruz.


Biz Aleviler, Caferiler, Bektaşiler, Şiiler, Kızılbaşlar, Tahtacılar, kısaca Ehlibeyt taraftarları, tarih boyunca baskı, haksızlık, zulüm ve asimilasyonlar görmemize rağmen, biz hiç bir zaman zalim olmadık; İnancımıza, vatanımıza, bayrağımıza, milli birlik ve beraberliğimize de ihanet etmedik, etmeyiz de. Ama bu ve benzeri tehlikeli kararlarla, 21. asırda, adeta inançlarımıza ve kalplerimize bile kelepçe takılmasına asla ve asla izin vermeyeceğiz. Herkesin gönlünde taht kurmaktan, Hz. Ali ile 12 İmamı anlatmaktan, Alevi - Sünni kardeşliği ile İslam vahdetini her zaman ve yerde savunmaktan başka, bu güzide kanalların suçu - günahı nedir Allah aşkına? Kanaatimizce, bu tamamen Emevi zihniyetli Alevi - Caferi düşmanı FETÖ ve türevlerinin tasarrufundan başka bir şey değildir.

 

Biz Akdeniz Arap Alevileri ve barıştan yana tüm canlar olarak, ON4 TV ile Kanal 12'nin haklı mücadelesi yanında olduğumuzu, her türlü demokratik desteği vereceğimizi, bu tehlikeli kapatma kararını tekrar şiddetle kınadığımızı ve acilen bu tarihi hatadan dönülmesi gerektiğini, yetkililer ile değerli halkımıza ilan ederiz. Ehlibeyt kanallarının kapanması demek, hiç bir Alevi - Caferi - Bektaşi canının bile artık güvende olmadığı demektir. Oysa bu milletin başta Alevisi - Sünnisi olmak üzere, her inancı, ırkı, ideolojisi ve siyasi görüşüyle Hz. Ali ve 12 İmam söylemlerinden rahatsızlık duyanlar değil, Ehlibeyt'in yakinen dostu ve aşığıdır.

 

Allah size akıl, basiret, adalet, vicdan ve hidayet versin, Milletimizin kardeşliğini bozmaya da hiç kimseye fırsat vermesin! Başta Sünni kardeşlerimiz olmak üzere, her onurlu vatandaşımızı, demokratik hakkını kullanarak bu tehlikeli mezhepçi kararı düzeltmeye davet ediyoruz..."

 

http://www.on4haber.com

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler