21 Ekim 2020 Çarşamba Saat:
01:20
11-02-2020
  

Ehl-i Beyt'in Sesi Kuşadası'ndan Yükseliyor

Davutlar Ehl-i Beyt Camiî - Kuşadası / Aydın - Şubat / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

09 Şubat 2020 Pazar günü Kuşadası Davutlar Ehl-i Beyt Camiî'nin temel atma törenine Ehl-i Beyt Alimleri Derneği Genel Başkanı Kadir Akaras, Kuşadası Müftüsü Vehbi Akşit, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, çevre illerde yaşayan değerli Ehl-i Beyt alimlerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. 

 

Ali Çalar Hocamızın Kur'an-ı Kerim tilaveti ve okunun milli marşın ardından cami derneği adına kürsüye davet edilen Hacı Cengiz Özüm, temeli atılan mescidin kuruluş amacına dair bilgiler paylaştı. 

 

Daha sonra açılış konuşması için kürsüye gelen Davutlar Ehl-i Beyt Camiî Hocası Serdar Bayro ise ülkemizin bu cennet mekan köşesinde Ehl-i Beyt'in adını duyurabilecekleri için yaşadıkları mutluluğu dile getirip, temel atma törenine katılanlara hoş geldin konuşması yaptı. 

 

İstanbul'dan törene katılan Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras ise konuşmasında önceliğimizin ülke içerisinde Ehl-i Beyt ahlak ve ideolojisini kılavuz edinerek vahdeti sağlamak olduğunu ve camilerimiz vesilesiyle de İslam dinini nesillerimize en iyi şekilde anlatmak olduğunu bildirdi. 

 

Daha sonra kürsüye davet edilen Kuşadası Müftüsü Vehbi Akşit ise Allah'ın evleri olan camilerin toplum için ne denli önemli olduğuna vurgu yaptı.

 

Ardından ise Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel kürsüye geldi ve toplumun birlik ve beraberliğinin en temel unsurlarından birisi olan camilerin bu topraklar için ne kadar kıymetli müesseseler olduğuna değindi.

 

Ehlader HABER

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler