25 Ekim 2020 Pazar Saat:
12:00
12-03-2020
  

EHLA-DER Alimleri ile İstişare Toplantısı Yapıldı + FOTO

Ehlibeyt Alimleri Derneği / İstanbul - Mart/2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Müminlerin Emiri İmam Ali’nin (as) mübarek doğum günü münasebetiyle Ehlibeyt Âlimleri Derneği’nin merkez binasında İstanbul ve çevre illerde bulunan Ehl-i Beyt âlimleri bir araya geldi.

 

11 Mart akşamı gerçekleştirilen bu program değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Ali Çalar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Daha sonra kürsüye gelen Ehla-Der Genel Başkanı Kadir Akaras gündeme dair yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Ülkemiz başta olmak üzere 2020 yılının başından bu yana bölgemizde cereyan eden olayları tahlil eden Akaras, toplum bilincinin yükseltilmesi ve yaşanan gelişmelere karşı daha duyarlı bir halka sahip olabilmemizin yolu âlimlerin daha fazla bilinçli ve duyarlı olmasından geçtiğini söyledi.

 

Ehla-Der Genel Başkanı Kadir Akaras ayrıca Sosyal Medya’nın gücüne de değinerek şunları söyledi:

"Camiamız ve özellikle bizler, bir tercih olarak değil, zorunluluk olarak Twitter’da varlık göstermeli, sesimizi duyurmak için, bu platformda olabildiğince aktif olmalıyız. Aksi halde, sosyal medyayı, lise arkadaşlarımızı bulmaktan öteye, yararlı bir çalışma için kullandığımızı söylemek oldukça güç olacaktır.”

 

Kadir Akaras konuşmasının bir bölümünde ise kimi çevrelerce sosyal medyada alimler aleyhine yapılan karalama çalışmalarına değindi. Akaras konuyla ilgili şunları söyledi:

 

"Böylesi çirkin saldırılara bahane vermemek adına ve eleştirilere de açık olma gayreti içerisinde birlik ve beraberliğimizi korumamız gerekir. Öte yandan kurumlar arası istişare ve diyaloğun da günümüzde daha fazla olmasının sağlanması bir zaruriyettir."

 

Akaras’tan sonra kürsüye davet edilen Ehla-Der Genel Başkan Yardımcı değerli âlimimiz Orhan Öz Hoca ise Corona Virüs nedeniyle özellikle Mukaddes Kum şehrinden ülkemize geri gelen talebeler hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

 

Öz, bu tehlike bertaraf edilene kadar Türkiye içerisinde aktif olarak faaliyet gösteren cami, dernek ve diğer müesseselerimizin talebelerimize kol kanat germeleri gerektiğini ve hatta talebelerimizi taze bir kan, dinç bir dimağ olarak görmemiz ve bu şekilde onlarla ortak çalışmalar yürütmemiz gerektiğine değindi.

 

Müminlerin Emiri İmam Ali’nin (as) mübarek doğum günü ve âlimler istişare toplantısı değerli Ehl-i Beyt âlimlerimiz Muhtar Elmas ve Kadir Akbalık okuduğu ilahilerin ardından yenilen akşam yemeği ile son buldu.

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler