28 Eylül 2020 Pazartesi Saat:
04:42
23-01-2020
  

EHLA-DER Gündem Değerlendirme Toplantısı

Ehlibeyt Alimleri Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı / İstanbul / Ocak-2020

Facebook da Paylaş

 

 

  

 

 

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği Yönetim Kurulu son haftalarda yaşanan ve camiamızı da yakından ilgilendiren konuları değerlendirmek için bir araya geldi.

 

Ehla-Der merkez binasında yapılan toplantıya İstanbul’dan Ehlibeyt Âlimleri Derneği Genel Başkanı Kadir Akaras’ın yanı sıra Arslan Başaran ve Yusuf Tazegün, Kocaeli’den Orhan Öz ve Yaver Daştan, Kars’tan Seyyid Kasım Erdem, Kayseri’den Murat Bulut ve Bursa’dan Hasan Bedel katıldı.

 

02 Ocak’tan bu yana bölgemizde yaşanan son gelişmeler sonucu inançlarımız ve camiamıza yapılan çirkin saldırı ve iftiraları görüşmek üzere bir araya gelen yönetim kurulu, camiamızın tepki ve beklentilerini ilk gündem maddesi yaparak ele aldı. Ayrıca bugüne değin yapılan çalışmalara daha nelerin eklenebileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Toplantıda milli birliğimizi ve İslamî kardeşliğimizi koruyup pekiştirmek adına çalışma planları ve görev dağılımı yapıldı. Buna göre ilmi çalışmalar, sosyal medya yönetimi, Ehl-i Sünnet alimleri ve kurumlarıyla bilgi alışverişi yapmak amaçlı çalışmaların yanı sıra Siyonizm'in fitnelerine karşı Vahdet çalışmalarını devam ettirmek, alimlerimizle sürekli olarak diyalog halinde olup görüş alışverişinde bulunma kararları alındı.

 

Konu ile ilgili varılan sonuçta ise Ehla-Der Genel Başkanı şunları söyledi:

 

"Camiamız geçici polemiklere girmeden ümmet ve milletimizin gerçek düşmanları olan Emperyalizm ve Siyonizm’e odaklanması gerekir. Değerli halkımızın feraset ve basiret doğrultusunda hareket etmesi temel prensibimiz olmalıdır. Bununla birlikte milli birliğimizi ve İslamî kardeşliğimizi hedef alan fitneci dil ve kalemleri muhatap görmediğimiz için ülkemizin değerli Ehl-i Sünnet alimleri ve kurumlarıyla bilgi alışverişi yapma kararı aldık. Ayrıca ülke halkımızın bilgiye dayalı bizi tanıması için çalışmalarımıza devam edeceğimizi de bildiririz."

 

  

İstanbul

22 Ocak 2020

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Hayati Kavcıoğulları   23-01-2020 18:19

    ihtilafkarın zirve yaptığı bu ortamda Diyanet üzerinde çalışma yapılmalıdır.Bazı cami imamlarının açikca şiayı tekfir ettiğinigözlemliyorum.en azında bu ortamda bilgi ve vahdet amaçlı bilgilendirme yapılması gerekir

  • Ekrem Ekşi   23-01-2020 15:23

    Hayırlara vesile olmasını dilerim.

Kategorideki Diğer Haberler