19 Haziran 2019 Çarşamba Saat:
14:21
15-07-2018
  

Ehla-Der’den 15 Temmuz Yıldönümü Mesajı

Allah'a şükürler olsun ki, milletimiz cesareti, birliği ve ferasetiyle bu belayı, fitneyi önledi. Milletimiz, birlik ve beraberliğine kasteden saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına milli değerlerini savundu.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Bundan iki yıl önce ülkemiz kaderdenk bir anı yaşamış ve en karanlık gecelerinden birinden kurtulmayı başarmıştı.

 

ABD emperyalizmi ve Siyonizm, öteden beri İslam ülkelerini bölüp parçalamak, zayıf düşürmek ve yönetmek amacıyla;  Afganistan, Pakistan, Libya, Tunus, Filistin, Suriye, Irak gibi ülkeleri hedef aldı. Ülkemiz de maalesef, 15 Temmuz 2016 tarihinde, Fethullahçı terör örgütü eliyle emperyalizmin ve Siyonizm’in hedefi oldu. Ülkemiz, o tarihte büyük bir ihanetle ve hatta işgal girişimiyle yüzleşmek zorunda kaldı. Ancak bu menfur eller hedeflerine ulaşamadılar ve 15 Temmuz, Türkiye tarihinde, büyük bir dönüm nokrası olarak yerini aldı.

 

Bugün ise, ihanet ile zaferi bir arada barındıran 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümündeyiz.

 

ABD emperyalizmi ve Siyonizm, kendi elemanları olan Pensilvanya haini Fethullah Gülen'i ve yapılanmasını, ülkemizin birliğini bozmak, mezhep ve inanç üzerinden halkımızı birbirine düşürmek istemişti. 15 Temmuz hain darbe girişimi, işte bunun provasıydı. Dolayısıyla bu darbenin ana üssünün İncirlik ve direktif merkezinin de Tel Aviv olduğu aşikârdır.

 

Fakat düşman neyi planlarsa planlasın sonuçta ülkemiz, Allah’ın yardımı ve büyük Türkiye halkının desteği ile 15 Temmuz'daki hain girişimin şerrinden, birlik ve beraberliği ile eşsiz bir destanla çıktı.

 

O gece, Fethullahçı Terör Örgütü, devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya çalışmıştı. Darbe girişiminin asıl amacı, ülkemizi tarihinde görülmemiş bir karmaşaya sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye'yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı, Ülkemizi bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Ancak FETÖ maşasını kullanan emperyalizm ve Siyonizm’in hevesi kursağında kaldı.

 

Allah'a şükürler olsun ki, milletimiz cesareti, birliği ve ferasetiyle bu belayı, fitneyi önledi. Milletimiz, birlik ve beraberliğine kasteden saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına milli değerlerini savundu. Elbette halkımız, bunun için büyük bir bedel ödedi. Darbe girişimine karşı verilen bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehitlik mertebesine ulaştı.

 

Hain işgal girişiminin yıldönümü vesilesiyle, başta camiamıza mensup şehitlerimiz Kemal Ekşi, Bülent Aydın ve Bülent Yurtseven olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine sabır niyaz ediyoruz.

 

Siyasi görüşü, etnik aidiyeti, mezhebi fark etmeksizin, Türkiye'nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhu, ülkemizin birlik ve beraberliğinin sigortasıdır.

 

Türkiye'deki Ehlibeyt Âlimlerinin çatı kuruluşu olarak bizler, bu hain darbe girişiminin yıldönümünde bir kez daha ilan ediyoruz:

 

Nerede olursa olsun halkların özgür irade ve oylarıyla seçilmiş hükümetlere karşı her türlü terör, silahlı isyan ve darbe girişimini reddediyor ve şiddetle kınıyoruz.

 

Siyaset kurumuna yasal olmayan yollarla müdahale eden, ülkeyi kaos ortamına taşımayı amaçlayan, masum insanların acı çekmesine sebep olan her türlü plan, eylem ve hareketi telin ediyoruz. 

 

Allah-u Teâla milletimize bir daha bu acıları yaşatmasın. Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen, vatanına ve milletine ihanet etme niyeti taşıyan hainlere fırsat vermesin.

 

                                                                                                             Ehlibeyt Alimleri Derneği

                                                                                                                 15.07.2018

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler