27 Eylül 2021 Pazartesi Saat:
03:38
25-05-2021
  

Ehla-Der’den Bayramlaşma Ziyaretleri

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Mayıs / 2021 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der geçtiğimiz mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik etmek için bazı kurumlarımıza ziyarette bulundu.

 

İlk ziyaretini el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilciliği’ne gerçekleştiren, Ehlader Yönetimi burada Sayın Hüccetû’l İslam Dr. Seyyid Vahid Kaşanî ile görüştü. Bu görüşmede Eğitim ve öğretim konusunda görüş alışverişinde bulunuldu ve Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi’nin çalışmaları ve başarılarından ötürü kendisine teşekkürler iletildi.

 

Bayramlaşma programına el-Mustafa Üniversitesi’nden sonra Alulbeyt Kurumu’nu ziyaret ile devam etti. Burada da Yakup Yaşlak, Mikail Gürel ve Hasan Atam hocalarımızla bayramlaşıldı. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen bayramlaşma ziyaretinde önce öğlen namazı cemaat ile eda edildikten sonra camiamızın ve kurumlarımızın çalışmaları ve sorunlar gündem edildi. Öğlen yemeği ikramıyla görüşme sonlandırıldı.

 

Ehlibeyt Alimleri Derneği / Ehlader hem geçtiğimiz mübarek Ramazan Bayramı’nı ve hem de yeni seçilen Caferi Alimler Birliği / Cabir yönetim kurulunu tebrik etmek maksadıyla bugün Zeynebiye’de bir görüşme gerçekleştirdi.

 

Cabir Başkanı Sayın S. Seccad Karakuş ile birlikte yönetim kurulundan Şirali Bayat, Hüseyin Çaça ve Ehed Talan hocalarımızın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Ehlader Başkanı Sayın Kadir Akaras ve yönetim kurulundan Orhan Öz, Yaver Taştan , Yusuf Tazegün hocalarımız katıldılar.
 
Samimi bir ortamda yapılan bu görüşmede bayramlaşma sonrasında özellikle güncel meseleler ve alimlerimizin sorumlulukları hakkında görüş alışverişinde; bulunuldu.
 
Herkesin bu gibi görüşmelerin daha sık olması temennisi ile toplantı son buldu.
 
Kendilerine sıcak ev sahipliklerinden dolayı teşekkürler ederiz.

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler