04 Ağustos 2021 Çarşamba Saat:
08:52
15-09-2020
  

İmam Hasan’a (as) Atılan İftiraları Kınıyoruz

Kâfirler dışardan Peygamber Efendimiz ve Kur’an’a, münafıklar ise içerden İmam Hasan ve Ehl-i Beyt-i Resule saldırmaya devam ediyor.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Son günlerde İslam’a ve dini değerlerimize saldırıların ardı arkası kesilmiyor ve hatta her gün yeni bir ihanetle karşı karşıya kalıyoruz. Geçtiğimiz Salı günü de İlahiyatçı İlhami Güler, Peygamber Efendimizin torunu Hazret-i Hasan'a iğrenç ifadelerle saldırdı. Bu olayın Avrupa’da aziz kitabımız Kur’an-ı Kerim’in yakılma ve Peygamberimize hakaretle aynı zamana denk gelmesi de oldukça manidardır.

 

Fahr-i Kâinat Efendimiz Muhammed Mustafa (saa) “Hasan ve Hüseyin cennet gençlerinin efendisidir.” “Allah’ım ben onu seviyorum, sen de onu ve onu seveni sev.” diye buyurmuş ve yine o Hazret “Kim Hasan ve Hüseyin’i severse beni sever, kim de onlara buğz ederse bana buğz eder.” buyrukları ile kırmızıçizgisini çekmiş lakin bu zat cahilce ve hatta hasmane bir şekilde İmam Hasan Efendimiz’e pespaye bir ağızla hakaretler etmiştir.

 

Sünnî ve Şiî tüm Müslümanların ‘Ehl-i Beyt Sevgisi’ üzerinde birleşmesi satılmışları öyle bir korkutmuştur ki böylesi fitnelere başvurmaktan asla el çekmemişlerdir. İşte bunlardan birisi olan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İlhami Güler adlı zat da, Efendimizin torunu Hz. Hasan'a, Ehl-i Beyt-i Resule açıkça düşmanlık eden Emevî ve Abbasî halifelerinin iftiraları ve özellikle de Halife Mansur döneminde uydurulan hadisler üzerinden hareketle haddi aşmıştır.

 

Hz. Hasan’ın çok fazla evlenip, sürekli hanımlarını boşadığı ve bundan dolayı da kendisine ‘Tallak’ yani ‘çokça boşayan’ lakabının verildiği yalanıyla yoğrulmuş bu kısır zekâ, İmam Hasanû’l Mûcteba (as) için “zampara” diyecek kadar alçalmış ve Muaviye’nin sofrasında karınlarını şişiren dedelerini aklarcasına Ehl-i Beyt’in göz nuru İmam Hasan’a kendi ecdadının yaptıklarını nispet verme cüretinde bulunmuştur.

 

Bu Şahısın bir an evvel görevli bulunduğu üniversitedeki işine son verilmesine, çocuklarımızın bu tür müptezellerin pis emelleri ile kirletilmemesine, devlet erkânının ve Ankara Üniversitesi yetkililerinin olaya el atmasını Peygamber ve Ehl-i Beyt Sevdalısı olan tüm camiamız adına temenni ediyor ve yaşanan bu hadiseyi şiddetli kınayıp lanetlilyoruz.

 

 

 

15 Eylül 2020

İstanbul

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler