17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
12:27
31-07-2021
  

Ehla-Der’den Orman Yangınları Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - İstanbul - Temmuz / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Maalesef son yıllarda çok üzücü olaylar ile karşılaştık; pandemi salgını devam ederken ülkemizin farklı bölgelerinde günlerdir süren orman yangınları ve bu yangınlar ile birlikte oluşan can ve mal kayıpları bizleri derinden üzmüştür.

 

Son nefesinizde bile bir fidan dikmeyi, bir hayvana su vermeyi ve insanlara hizmet etmeyi öğütleyen bir inancın mensupları olarak; bu elim hadise her vicdanlı insan ve yurttaş gibi bizleri de müteessir kılmıştır.

 

Türkiyeli Ehl-i Beyt âlimleri olarak her zaman olduğu gibi, her türlü imkânlarımız ile bölge halkımızın yanında olduğumuzu ilan eder ve gerekli maddi-manevi katkılarda bulanacağımızı beyan ederiz.

 

Fakat şunu da unutmayalım ki; eşzamanlı ve farklı bölgelerde ortaya çıkan bu yangınların nedenleri tam olarak belirlenmemiştir. Doğal faktörler nedeniyle de gerçekleşmiş olabilir veya ülkemizin kardeşliğine ve birliğine kasteden hain güçler tarafından da olabilir. Ama her halükarda herkes sağduyu ve akl-ı selim içerisinde olmalı, fitneye mahal vermemeli ve birliğimizi hedef alacak tutumlar içerisine girmemelidir.

 

Kesin belgeler olmadan anında bazı kesimleri suçlamak belki de ülkemizi savaş meydanına çekmek isteyen, coğrafyamızda çirkin planlarını hayata geçirmeye çalışan güçlere fırsat vermek ve oyununa gelmek olacaktır.

 

Bu tür acıların daha fazla yaşanmaması için herkes ve her kurum kendisine göre dersler çıkarmalıdır, özellikle devletimizden beklentimiz çok daha dikkatli olunması ve suçluların biran önce yakalanıp cezalandırılmasıdır.

 

Yüce Allah, tüm insanlığı bu tür afetlerden muhafaza etsin ve bir daha bu acıları ülkemize yaşatmasın.

 

Son olarak hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyerek, aziz milletimize geçmiş olsun diyoruz.

 

 

 

 

31.07.2021

İstanbul 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler