23 Nisan 2019 Salı Saat:
05:23
19-08-2018
  

Ehla-Der’in Kurban Bayram Mesajı

Hz. İbrahim, İsmail'ini Allah yolunda kurban ederken aslında tüm insanlığa en çok sevdiklerinden nasıl vazgeçmeleri gerektiğini öğretmiştir...

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Merhameti bol olan Rabbimizin kullarına hediye olarak takdir buyurmuş olduğu büyük bayramlardan birini daha idrak etmiş bulunuyoruz. 
 
Kurban Bayramı sadece bir hayvan kesmekten ibaret değildir, dinimizce çok önem verilen bu bayram, aslında sözlük manasında olduğu gibi kulu Allah’a yaklaştıran ve içinde pek çok anlamı, manayı ve sembolü barındıran bir ibadettir.
 
Kurban Bayramı'nın asıl vermek istediği mesaj; kendimize, ailemize, çevre ve toplumumuza karşı mükellefiyetlerimizin farkına varmamız, başkalarını da düşünüp, kardeşlik duygularımızın güçlenmesine olanak tanımamızdır.
 
Hz. İbrahim bugün çok sevdiği İsmail'ini Allah yolunda kurban ederken aslında kıyamete kadar tüm insanlığa en çok sevdiklerinden nasıl vazgeçmeleri gerektiğini öğretmiştir.
 
Bu mutlu günlerimizde, gönlümüzde bayram coşkusunu yaşadığımız anlarda, maalesef dünyanın diğer bölgelerindeki kardeşlerimizin çektiği sıkıntılardan haberdar oldukça bayramımızın tadı kaçmakta, içimizi hüzün kaplamaktadır. Batı emperyalizminin her türlü desteğine sahip Siyonist İsrail Rejimi'nin mazlum Filistin halkına karşı yarım asırdan beri uyguladığı sürgün, katliam ve cinayetler bayramlarımızı mateme dönüştürmüştür.
 
Ve yine tüm dünya medyasının yaşanan zulme kör olduğu Yemen'de, İsmaillerin nasıl kurban olduklarını görmekteyiz. Zalim Suudi Rejimi hiçbir kutsal ve insani değere önem vermeden, cahiliyet döneminin Bedevi Arapları'nın bile riayet ettiği haram aylara riayet etmeden, her gün Yemen'de ufacık bedenleri paramparça etmekte, öldüremediklerini de salgın hastalıklar ve kıtlık ile yok etmeğe çalışmaktır.
 
Duaların kabul olduğu bu bayram gününde; coğrafyamızda ve özellikle Yemen'de yaşanan bu mezalimlerin son bulması için hem dua silahına sarılmalı çokça dua etmeliyiz hem de pratik anlamda çaba sarf etmeliyiz.  Bu bağlamda Ehla-Der tarafından düzenlenen "Kurbanlarımız Yemen'e" kampanyasına büyük destek veren halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
 
Aynı şekilde ülkemizdeki sıkıntıların son bulması ve hala devam eden 15 Temmuz saldırılarından halkımızın ve devletimizin galip çıkması için hem dua ve hem de her türlü imkânlarımız ile yanında yer almalıyız.
 
Fakat şunu da unutmayalım ki; dünyanın neresinde bir mazlum kanı akıyorsa ve hangi İslam ülkesinde kalkışmalar ve ekonomik saldırılar varsa mutlaka bunun arkasında büyük şeytan Amerika vardır. Kurban ibadeti, bizlerde kardeşlik duygularını güçlendirdiği gibi İslam düşmanları (özellikle Emperyalistler, Siyonistler ve İslam içerisindeki kuklaları) karşısında uyanık olup, direnişçi bir kimlik kazanmamızı da hedeflemektedir. Müslüman liderler ve halklar artık Amerika'nın hiçbir zaman dost olmayacağını anlamalıdırlar.
 
Bu duygu ve düşünceler ile tüm İslam âleminin, özellikle ülkemizin mübarek Kurban Bayramı'nı kutlar, bu bayramın iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederiz.
 
 
  
20.08.2018
Pazatesi
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler