18 Şubat 2019 Pazartesi Saat:
12:36
14-06-2018
  

Ehla-Der’in Ramazan Bayram Mesajı

Bağışlanma ve rahmet ayı olan Mübarek Ramazan Ayını geride bırakmış bulunuyoruz...

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Biz insanlara lütufta bulunup hidayet peygamberi gönderen ve yine hak ve batılı birbirinden ayıran Kur’an-ı Kerim'i nazil eden Rabbimize hamdolsun.

 

Hidayet güneşi Efendimize (saa) ve hidayet meşaleleri Ehl-i Beyt’e selam ve salat olsun.

 

Aziz Müslümanlar Kardeşlerimiz!

 

Bağışlanma ve rahmet ayı olan mübarek Ramazan ayını geride bırakmış bulunuyoruz. Bu akşam Şevval ayının hilalinin görülmesiyle birlikte, Fıtır Bayramı'nı derk etmiş bulunmaktayız.

 

Öncelikle bu mübarek bayramı, başta zamanın imamı Hz. İmam Mehdi (a.f) olmak üzere tüm Müslümanlara tebrik arz eder, hayırlara vesile olmasını niyaz ederiz.

 

Bayram demek sevinç ve kardeşlik demektir. Bunun da asıl önemli tarafı bireysel bir mutluluk duygusunun ötesinde, ortak bir sevinci hatırlatmasıdır. Dünyanın her neresinde olursa olsun “Muhammed Ümmeti”nden olan herkes birbirinin kardeşidir. Başardığımız her şey bu kardeşlik ilkesi ile gerçekleşmiştir. Başaracaklarımız da aynı dayanışma duygusu ve gönül birliği içinde gerçekleşecektir.

 

İşte bu kardeşliğinin verdiği bilinç ile maalesef bu bayrama da içimiz hüzünle girmekteyiz. Zira coğrafyamızda ve İslam âleminde bizleri derinden etkileyen çok üzücü olaylar yaşanmaktadır.

 

Bizler güven dolu yuvalarımızda huzur içerisinde bayramı yaşarken Yemen’deki kardeşlerimiz her an başlarına yağan bombalar, parçalanan bedenler, açlık, kıtlık ve hastalıklarla mücadele etmektedirler. O kardeşlerimizin derdi bizim derdimizdir, bir uzvun acı çekmesini tüm bedenin hissetmesi gibi bizler de onların hüznünü, acısını yürekten hissedip, paylaşıyoruz.

 

Aynı şekilde komşumuz Suriye’de yaşanan çatışmalar, bir türlü huzur ve refahın orada sağlanamaması her inançlı insanın yüreğini kanatmaktadır.

 

Yine her gün Bahreyn’de, Filistin’de, Irak’ta, Afganistan’da, Pakistan’da onlarca kardeşimiz öldürülmekte, hapse atılmakta, işkencelere maruz kalmakta ve haksız yere kanları dökülmektedir. Bu fitne ateşi herkesten çok İslam düşmanlarının işine gelmektedir.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak bize göre bu fitneden kurtulmanın tek yolu, aynı Allah’a, aynı Peygamber’e ve aynı Kitaba inanan tüm Müslümanların farklılıklarını bir kenara bırakarak kardeşlik duygusu içinde birlik olmalarıdır.

 

Çok Değerli Dostlarımız!

 

Tüm bu üzücü gelişmelerin yanı sıra hamdolsun Yüce Allah’ın lütfü ile ülkemizde güzel bir adım atıldı.

 

Kurulduğu ilk günden itibaren ve yayın hayatı boyunca değindiğimiz “Ümmet Kardeşliği” ilkesinden hiçbir zaman taviz vermeyen ve tüm programlarını bu çizgide yapan On4 Tv kanalımız yeniden açılmıştır. Bu haber ülkemizde, Avrupa’da ve Türki Cumhuriyetlerde yaşayan milyonlarca Ehl-i Beyt aşığını mutlu ettiği gibi; kapatılmasına neden olan ve kardeşlik hissiyatından mahrum olanların da derinden üzülmesine neden olmuştur.

 

Ehla-Der olarak On4 Tv yönetimine aylardır sürdürdüğü bu haklı mücadelesi ve mektebe yakışır duruşundan dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

 

Tekrar ülkemizdeki herkesin ve İslam dünyasının mübarek Fıtır / Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyoruz.

 

Tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve mutluluklar dileriz. Bayram’ın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini, dünyanın çeşitli bölgelerinde Müslümanları üzen huzursuzlukların sona ermesini Yüce Allah'tan temenni ederiz.

 

                                                                                                          Ehlibeyt Âlimleri Derneği

                                                                                             

                                                                                                            14 Haziran 2018 / 1 Şevval 1439

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Cemal Akbulak   14-06-2018 21:59

    Amin inşaallah 🌹 Bayramınız mübarek olsun 🌹

Kategorideki Diğer Haberler