08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
14:32
01-12-2021
  

Ehlader Ayetullah Nuri Hamedanî İle Görüştü + FOTO

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Kasım / 2021 – Kum / İran

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği yönetim kurulu bir dizi ziyaret için gittiği İran İslam Cumhuriyeti’nde günümüzün önemli taklid mercilerinden Ayetullah el-Uzma Nuri Hamedanî’yi ofisinde ziyaret etti.

 

Ehla-Der yönetim kurulunu içtenlikle kabul eden Ayetullah Nuri Hamedanî, eskiden Türkiye’ye yaptığı ziyaretlerde yaşadığı güzel hissiyatı dile getirerek, Anadolu halkının ne denli mütedeyyin ve samimi olduğunu, Merhum İmam Humeynî’ye olan karşılıksız sevgilerinin oldukça kıymetli olduğunu dile getirdi.

 

Din eğitimi alan bireylerin fıkhi ve ahlaki konular açısından kendilerini yetiştirebildikleri kadar yetiştirmesi gerektiğini söyleyen Ayetullah Nuri Hamedanî, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Bireyin fakih olması gerektiğine inanıyorum. Gerçek ve derin bir din tebliği için, çok fazla beceri ve uzmanlığa gereksinim vardır. Dini tebliğ için bir toplumun başına geçen talebenin bilgili olması bir zaruriyettir. Her geçen gün kendisini daha da bilgiyle donatması da bu zaruriyetin devamıdır. Rivayetlerde şöyle geçer; ‘Bilgisi az olanın yıkımı daha çok olur.’ Buna binaen kendimizi modern ve klasik her türlü bilgiyle kuşatmalıyız.”

 

Ayetullah el-Uzma Nuri Hamedanî öte yandan İslamî Vahdet konusuna ve Şiiler ile Sünniler arasındaki birliğin önemini değinerek Türkiye halkına şöyle seslendi:

 

“Sizler her zamankinden daha fazla düşmana karşı birlik olmalısınız. Şu andaki bu toplantı benim için oldukça değerli. Kuran-ı Kerim'den sonra bizim metodumuz Nehcû'l-Belağa’nın ve Sahife-yi Secadiyye'nin yöntemleridir. Bugün müstekbirler ve emperyalistler çatışma sahasına doğrudan inmiyorlar ama para, silah ve şom planlarını Müslümanlar arasında sinsice pay ediyor ve Müslümanları birbirine kırdırıyorlar. Bunun için hepimizin basiret elbisesini giymemiz gerekmektedir.”

 

Ayetullah Nuri Hamedanî sözlerinin sonunda "Aziz Türkiye halklarına derin selamlarımı iletmenizi istiyorum" dedi.

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler