20 Şubat 2019 Çarşamba Saat:
03:43
05-03-2018
  

Ehlader'de İstişare Toplantısı

Dün akşam Ehlibeyt Alimleri Derneği, kendi merkez binasında birbirinden değerli konuklarını ağırladı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Eşine az rastlanır bir kültür mozaiğine sahip ülkemizin yetiştirdiği; farklı düşüncelerden, farklı branşlardan gelen birçok tanınmış fikir ustası dün Ehlader'in konuğuydu.

  

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen istişare toplantısına; USGF Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Taha Gergerlioğlu, kalem üstadı Senai Demirci ve değerli eşleri Semine Hanım, Ehlader Onursal Başkanı Hasan Kanaatlı, Av. Adnan Ulutaş, toplantının gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Necla Akbaba, yazar Fatma Gülşen Koçak, tanınmış iş adamlarından İbrahim Pehlivan, Mehmet Fatih Öztürk, Çetin Rençber beyler, büyük evliya Abdülkadir Geylani'nin torunlarından Mustafa Geylani ve Tuğrul İnançer'i temsilen İstanbul'da pek çok tarihi yapının restorasyonunda imzası olan Orhan bey katıldılar.

 

Ehlader'in ev sahipliğini yaptığı toplantı da ise misafirlerimizi Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras, Genel Sekreter Yusuf Tazegün ve Halkla İlişkiler Müdürü Oğuz Uçum karşıladı.

 

Vahdet ve birlik üzerine bir araya gelen birbirinden değerli düşünce insanları ile gerçekleşen bu toplantıda samimiyet ve mahabbetin tadı damaklarda kaldı. Bundan sonraki toplantıların ilk ayağı olarak kabul edilen bu ev sahipliğine değerli Hocamız Hüseyin Hatemi farklı bir yerde programı olduğu için katılamadı.

 

Uzun süredir, Workshop tarzında bir grup toplanması üzerinde de yeni bir projenin hazırlanması; her ay bir konunun belirlenip, özellikle o konu üzerinde akademik olarak fikir teatisinde bulunulması da ilerleyen günlerin bir meyvesi olacağa benziyor.

 

Yaklaşık iki saat süren toplantının ardından kılınan cemaat namazı sonrası topluca yenilen yemeğin akabinde istişare toplantısı sona erdi.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler