30 Ekim 2020 Cuma Saat:
07:15
31-03-2020
  

Ehlader'den Dayanışma Çağrısı

Ehlibeyt Alimleri Derneği / İstanbul - Mart / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Allah Resulü Peygamber Efendimiz (s.a.a) bir hadisinde şöyle buyurmaktadır: 
 
"Her kim duasının kabul olmasını, üzüntüsünün de ortadan kalkmasını istiyorsa, başkalarının sıkıntılarını gidermelidir."
 
İçinde bulunduğumuz bu çağı; zorluk, sıkıntı, bela ve hastalıkların her taraftan bizleri kuşattığı bu kederli günleri; inanan her birey, ilahi bir imtihan olarak görmeli, "Kulluğumu göstere bilecek miyim?" endişesinde değerlendirmelidir.
 
Zira zorluk ve sıkıntılarda insanın aslında nasıl bir karakter ve kişilik sahibi olduğu ortaya çıkar. İyi sanılan bazı insanların ve hatta devletlerin aslında ne kadar bencil, fırsatçı, kimseye acımayan, sadece kendi çıkarlarını düşünen ve kaybedilen canlardan, aç kalan insanlardan zerre müteessir olmayan bireyler olduğu ortaya çıkar.
 
Bu zorlu süreçte Allah, Resulü ve masum imamlar bizleri insanlığa hizmet etmeye çağırmaktadır. Kardeşlerimizin derdiyle dertlenmeye, arayıp sormaya, sıkıntılarını öğrenip gidermeye ve elimizden geldiğince kardeşlerimizin yanında olmaya çağırmaktadır.
 
Bu hidayet önderlerinin çağrılarına cevap verenler, kulluk için en büyük gaye olarak sıkıntıları gidermeyi seçenler ve bu uğurda maddi-manevi desteklerini esirgemeyenler; netice itibariyle nebevî bir misyon görüyorlardır.  
 
Yine Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.a) hepimizin bildiği şu sözlerini unutmayalım ve tekrar hatırlayalım:
 
"Komşusu açken kendisi tok yatan benden değildir."
 
"Müslümanın derdiyle dertlenmeyen Bizden değildir."
 
Dolayısıyla bizler, Ehlibeyt Alimleri Derneği / Ehla-Der ve üyesi alimlerimiz olarak, sıkıntı yaşayan kardeşlerimizi tespit edip onlara elimizden geldiği ölçüde maddi ve manevi destek olmaya çalışacağımızı bildiririz.
 
Aynı şekilde tüm halkımızdan ve Ehl-i Beyt dostlarından da bu konuda bizlere yardımcı olmalarını ve kendilerinin de insanlarımıza yardım ederek bu çalışmamıza destek olmalarını beklemekteyiz.
 
Rabbimiz tüm hayır amellerinizi şimdiden kabul buyursun. Bizleri nefsinden geçip başkalarını düşünenlerden karar kılsın.
 
 
 
Kadir Akaras
Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı
 
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler