23 Ocak 2021 Cumartesi Saat:
12:36
06-11-2018
  

Ehlader'den Halkımıza Teşekkür Mesajı

Hüseyin âşıkları asıl mükâfatını, Kevser havuzu başında Hz. Hüseyin'in elinden alacaktır...

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Hiç şüphesiz gelmiş geçmiş en büyük kıyam ve direniş olan 'Kerbela Kıyamı'; dinin bekası, Kur'an ve sünnetin kalıcılığını sağlayan en büyük etken olmuştur. Hz. Hüseyin, Aşura gününde 72 samimi yoldaşı ile zulme ve İslam'ı yok etmeye çalışanlara başkaldırmış ve canını bu uğurda feda etmiştir.

 

Sonrasında ise Kerbela'nın o özgür esirleri İmam Hüseyin gibi zoru başarmış ve kıyamın mesajını tüm coğrafyalara ve asırlara ulaştırmasını bilmişlerdir. İmam Zeynelabidin ve Hz. Zeyneb başta olmak üzere Erbain gününde Kerbela'da olanlar bize şunu öğretmişlerdir:

 

"Hüseyin'e ağlamak, onun için yas merasimleri düzenlemek, bu merasimlere katılmak; Kerbela kıyamını canlı tutmaktır ve Hz. Hüseyin'le (a.s) aynı safta olmak demektir."

 

Hamdolsun asırlardır, Kerbela şehitlerinin bayrağı yere düşmemiş, Resulullah'ın ve onun Ehl-i Beyt'ine gönül verenlerce her yıl düzenlenen Aşura ve Erbain merasimleri ile göklerde dalgalanmaya devam etmektedir.

 

Bugün dünyanın her tarafında meresimler düzenlenmekte, gözyaşları dökülmekte ve “Lebbeyk Ya Huseyn!” nidaları haykırılmaktadır. İşte bu, hala din derdi ile dertlenen ve duyarsız olmayan insanların varlığını bizlere göstermektedir.

 

Bu bağlamda Muharrem'in birinden Erbain'e kadar toplumuzun öncülüğünü yapan âlimlerimize düzenledikleri merasimler için, kanallarımıza yaptıkları programlar için, yayınevlerimize hazırladıkları kitapları için, kurumlarımıza ihtişamlı programları için ve her şeyden önemlisi kadını-erkeği, genci-yaşlısıyla bu merasimlere iştirak eden, elinden gelen ile İmam Hüseyin'e hizmet etmeye çalışan tüm halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

  

05.11.2018

 

 

 

 

 

 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler