26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:36
07-12-2017
  

Ehlader'den Kamuoyuna Duyurulur

Kudüs Elbette Özgür Kalacaktır.

Facebook da Paylaş

 

 

 

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ

“Zulmedenler, Hangi Dönüşe Döndürüleceklerini Yakında Bilecekler.”

                                                                                                      Şuara/227

 

Bilindiği üzere Büyük Şeytan Amerika,Kudüs'ü resmen Siyonist ve gasıp rejimin başkenti olarak tanıdı ve Tel Aviv’deki Büyükelçiliğini buraya taşıyacağını açıkladı.

 

Tamtamına 100 sene önce İslam'ın bağrından kopartılan Filistin topraklarında o gün bugündür ne kan dindi, ne de acı.

 

Bundan daha da katlanılmazı; kutsallığı tartışılamaz Kenan Diyarı'nın neredeyse 70 yıldır Siyonist Rejimin zulmü altında olması.

 

Siyonist Rejim'in Müslümanlar hakkında kesin kanaati; 1969'da Mescid-i Aksa'nın deli süsü verilmiş bir Yahudi fanatik tarafından kundaklanması ile gerçekleşmiş oldu. Dönemin İşgalci İsrail Başbakanı olan Golda Meir şunları söylemişti:

 

"O gece sabaha değin korkudan uyuyamadık. Bu yaşanan olaydan sonra Müslümanların dört bir taraftan İsrail'e gireceklerini sandık. Lakin sabah olmuş ama korkulan olmamıştı. İşte o zaman anladık kibiz dilediğimizi yapabiliriz, zira koca Müslüman Ümmeti uyuyan bir ümmettir."

 

Ogün de, aynı bugün gibi resmi makamlarca tepkiler dile getirildi ama bu tepkilerin hiçbiri Siyonist Rejim'in işgal ettiği topraklarda o zamandan bu zamana; 46 yıldır devam eden hain ve kirli planlarının işleyişine mani olamadı.

 

Ümmet-i İslam, ortak hareket etmeyi öğrenmediği müddetçe nice İslami değerlerimiz ellerimizin arasından kayıp gidecek; bizler ağıt yakacağız, iktidarlar da kınama mesajları yayınlayacaklar.

 

Hiç şüphesiz en büyük meselemiz Filistin'dir ve Filistin özgürlüğüne kavuşmadığı müddetçe; nice Suriyeler, nice Yemen'ler, nice Irak, Bahreyn, Afganistan, Karabağ ve Myanmar gibi konular hep gündemimizde olup, yüreğimizi dağlayacaktır.

 

Bizler de Kudüs için gönlü kırgın sair dernek ve oluşumlar gibi Resul-i Zişan Efendimizin manevi huzurundan utanarak Büyük Şeytan Amerika'nın bu basiretsiz kararını telin edip, kınıyoruz.

 

'Ey Müslümanlar! Ey Mustaz'aflar! Kalkın, harekete geçin ve mukadderatınızı kendi ellerinize alın. Ne zamana kadar oturup kaderinizi Washington veya Moskova'nın tayin etmesini bekleyeceksiniz böyle?'

 

 

Ehlibeyt Alimleri Derneği

07.12.2017

İstanbul

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
 • murat nazlı   12-12-2017 10:07

  Haydar Hatemi: "" Çatı görevi gören kurumlardan çıkan kararlar önemli..Önce "yakın"dan başla ilke ve emri gereği "Kudüs"le ilgili bir "insiyatif"oluşturulmalı..Kudüs' konusunda uzman ve emek vermiş olan kurumlar(dernek,radyo,dergi,tv,web..vb.) bu insiyatifte bulunmalı ve bir yol haritası çıarılmalı..Konun önemi henüz anlaşılmış değil Murat...Tüm direniş önderlerinin beyanları uyarıları tavsiyeleri ortada...Kudüs ün en kuvvetli destekçileri her zaman direniş olmuştur..Ayrıca "Vahdet" açısından bununmaz bir "bahar" havası hakim bu rüzgarı kaçırırsak bir daha bulmayız..Seyyid Nasrallah 'ın dünkü knuüşması "vahdet"in merkezinin "Kudüs"olduğunu açıklaması önemli "geçmişi unutun ve birleşin" diyor.."""

 • hamza   08-12-2017 18:14

  nezaman şii toplumu ıgdır ve istanbulda büyük gösteriler yapacak. varmı bir proğramınız ?

 • islam shab khiz   08-12-2017 17:12

  allah siyonist lanet etsin. mehv olsun israil

 • Ali Oluz   08-12-2017 09:48

  Amerika'nın Müslümanların ilk kıblesi kutsal Kudüs'ü olanca küstahlıkla Siyonist İsraile hediye ederek İslam Alemi karşısında güç gösterisi yapması, İslam ülkeleri için büyük bir utançtır. Kudüs ve Filistin'in bir türlü özgürlüğüne kavuşturulamaması aslında İslam ülkelerinin ABD ve Siyonist İsraile esir olduğunun alametidir. Artık Onur ve Şerefimizi kurtarmak için acilen ve etkili karşılık verilmelidir. Bugüne kadar İslam ülkeleri tarafından yapılan boş ve hiçbir etkisi olmayan beyanatların zamanı çoktan geçmiştir. Zaman amel ve hareket zamanıdır. İslam Ülkeleri, İsrail ile olan bütün siyasi, ekonomik ve varsa askeri ilişkilerini askıya almalıdır.

Kategorideki Diğer Haberler