21 Ocak 2022 Cuma Saat:
12:35
30-05-2019
  

Ehlader'den Kudüs Günü'ne Davet

Gün Birlik Günü!

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

Hem mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’de hem de Fahr-i Kâinat Efendimizin (saa) hadis-i şeriflerinde açık bir şekilde dile getirilen Mescid-i Aksa ve Kudüs hiç şüphesiz Müslümanların en önemli ortak değeridir.

 

İnsanlık tarihi boyunca birçok birbirinden kıymetli peygambere ve ulu kimliklere ev sahipliği yapan bu mukaddes belde; özellikle 1900’lü yılların başından bu yana Siyonizmin ağına takılmış ve 1948 senesinden bugüne değin de korsan bir devletin zulmü altında sistematik olarak işgal edilmiştir.

 

Müslümanların ayrılık ve kavgalarını fırsat bilen Siyonist çetelerin, İslam ülkelerinin bulunduğu toprakların tam bağrının ortasında sözde bir devlet kurması ve bu da yetmezmiş gibi yüzbinlerce insanı avare kılıp, katletmesi ile Müslümanların uyanma vakti gelmişti.

 

İşte bu bağlamda Merhum İmam Humeyni; 1979 senesinin Ağustos ayında Siyonist rejimin başta Batı Şeria, Gazze ve Güney Lübnan’a yönelik saldırıları sonrası İslam âlemine bir bildiri yayınlayarak mübarek Ramazan ayının son Cuma gününü Kudüs günü olarak ilan etmişti.

 

Bu yıl kırkıncısı düzenlenecek olan Dünya Kudüs Günü Allah elçilerinin bizlere emanet ettiği bir toprak parçasını korumaktan öte orada yaşayan yüzbinlerce insanı tarih boyunca kan dökmekten çekinmeyen Siyonistlerden korumak ve Allah dini ve insanlığa topyekûn savaş açmış olan bu korsan devlete karşı birlik olmaktır.

 

Ümmet bilinci ve İslami vahdeti en diri şekilde yaşayabileceğimiz Müslümanların ortak paydası olan Filistin meselesi ile bu sene de Ramazan ayının son Cuma günü ülkemizin birçok şehrinde yürüyüşler ve basın açıklamaları yapılacaktır.

 

Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği olarak düşmanın komplolarını etkisiz hale getirmek, arsızlıklarına dur demek ve İslam kardeşliğini perçinlemek için gönlü Filistin ve mazlumlarla dertlenen tüm insanları Dünya Kudüs Günü’nde icra edilecek programlara davet ediyoruz.

 

Ramazan ayında kazanmış olduğumuz maneviyat gücü ile nasıl Şeytan’a galip geldiysek; aynı güç ve vahdet gücüyle büyük şeytana karşı da zafer kazanmak için genç-yaşlı, kadın-erkek ve hatta çocuk hep birlikte ‘Kudüs Günü’ etkinliklerine katılarak sözde asrın anlaşmasını da emperyalistlerin diğer belgeleri gibi çöpe atalım.

 

 

 

  

30.05.2019

İstanbul

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler