20 Ekim 2020 Salı Saat:
06:07
09-01-2015
  

Ehlader'den Kutlu Doğum Mesajı

Ehlader'den Tebrik Mesajı

Facebook da Paylaş

 

Onlar, varlıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi nurları ile gündüzlerimizi ve daralan gönüllerimizi aydınlatandır.

Onlar, öze dönüşün, Alemlerin Rabbine yönelişin, günahla kirlenmiş kalpleri arındırmanın önderleridir.

 

Onlar, fani olanla baki olanı ayırt etmeye yardımcı olan, kalp gözümüzü açan, yanıltıcı nefasi arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın yolunu gösteren hidayet kandilleridir.

Bugün onların yani insanı insan yapan bütün güzellikleri kendilerinde toplayan rahmet elçisi Hz. Muhammed'in (s.a.a) ve O'nun sevgili torunu ve imamet zincirinin altıncı halkası İmam Cafer-i Sadık'ın (a.s) kutlu doğum günleri.

 

Bugünler adalet, sabır, kardeşlik, hoşgörü, metanet, kerem, cömertlik kısacası insani ve ahlaki tüm faziletlerle bireysel ve toplumsal hayatımızı güzelleştireceğimiz, kışın dondurucu soğuğunda bile hayata tebessümle ve yeniden merhaba diyen kardelenlerin uyanış mevsimidir.

Bu mübarek günler münasebetiyle tüm Müslümanları tebrik ederken, bugünlerin başta Müslümanlar olmak üzere tüm dünya için dostluğa, barışa, adalete ve kardeşliğe vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederiz.

 

Ehlibet Alimleri Derneği

 

09.01.2015

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler