28 Eylül 2020 Pazartesi Saat:
05:26
15-05-2019
  

Ehlader'den Nekbe Günü Mesajı

Ümmetin Büyük Felaketi / Nekbe

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

  

 

 

Tarihler 15 Mayıs 1948’i gösteriyordu; bundan tamtamına 71 yıl öncesini.

 

İşte tam da bugün, yani Siyonistlerin İsrail Devleti’ni ilan ettiği günün ertesi; Filistinliler için ‘Nekbe’ (Felaket Günü) olarak anılmaya başlandı.

 

Siyonist Yahudilerin 14 Mayıs’tan önce sistematik olarak başlattığı Filistinli kıyımı, yerli halkın topraklarına el konulması, yerinden edilen 750 binden fazla insan ve yaşanan birçok zulüm artık Siyonist devletin kurulması ile tescilli bir felaket günü oluvermişti.

 

Kurulduğu günden beri peygamberler diyarı Filistin’de bir gün olsun gözyaşı dinmemiş bilakis başta Amerika ve Batı’nın yaşananlara çanak tutması ile işlenen cinayetler günbegün artmıştır.

 

Mezhepçilik ve Irkçılık gibi iki tehlikeli oyunun içine çekilen İslam Dünyası da maalesef Filistin’i bir başına Siyonistlerin kaderine terk etmiş ve bugünün resmi rakamlarına göre 12 milyon 700 bin Filistinlinin 8 milyon 260 bini dünyanın çeşitli yerlerinde mülteci olarak yaşamaktadır.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak, her zaman olduğu gibi bugün de mazlum Filistin halkının yanında olduğumuzu; Amerika ve İsrail’e ise tüm benliğimizle kin besleyip, telin ettiğimizi tekrar yineliyoruz.

 

Ramazan Ayının son Cuma günü olan 31 Mayıs 2019 tarihinde yine ‘Dünya Kudüs Günü’nü gündemimizin başköşesinde tutarak, Siyonist rejimin bu coğrafyadan silinmesi için elimizden geldiğince mücadele ettiğimizi göstereceğiz.

 

Öte yandan Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak, bu Ramazan Ayını Filistin direnişinin şehit aileleri ve yetimleriyle dayanışma ayı olarak ilan etmiştik. Bu bağlamda “Sofrana bir Filistinli şehit ailesini misafir et!” sloganıyla yardımlarımızı yardımlaşma derneklerimize ya da Ehlader’e ulaştırmanızı tekrar rica ediyoruz. Çünkü bu yardımlar bayram öncesi yardıma muhtaç ailelere ulaştırılacaktır.

 

Rahmet ve mağfiret yüklü mübarek Ramazan ayının tüm İslam âlemine bereket ve özlenen vahdeti getirmesini ümidi ile Yüce Allah’tan şehitlerimize mağfiret ve geride kalan yakınlarına sabr-ı cemil diliyoruz.

 

 

15.05.2019

İstanbul

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler