06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
23:18
04-03-2022
  

Ehlader'den Pakistan'da Yaşanan Terör Saldırısına Kınama

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Mart / 2022 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn

 

 

 

 

 

 

Bugün Cuma namazında Pakistan’ın Peşâver kentinde bulunan ve cemaatinin çoğunluğunu Şiîlerin oluşturduğu İsnâ A’şer'î Camiî’nde Cuma namazının başlamasına dakikalar kala kanlı bir terör saldırısı meydana geldi.

 

Maalesef gerçekleştirilen bu terör saldırısı sonucu açıklanan resmi rakamlara göre şu anda teyit edilen şehit sayısının 61’e yükseldiğini ve en az 100’ü aşkın yaralının bulunduğunu büyük bir üzüntü ile takip etmekteyiz.

 

İmran Han’ın hükümete gelmesiyle son beş yıldır terör eylemlerinin gözle görülür derecede azaldığı Pakistan’da tekrar böylesi elim bir olaya tanıklık etmek bizleri gerçekten derinden yaralamıştır.

 

Onlarca yıllardır bölgeyi istikrarsızlaşmak, Müslüman ülkeleri zayıflatmak ve toplum içerisinde tefrika salmak için var gücüyle çalışan Amerika’nın eğitimli uşakları olan ve Aziz İslam dinine darbe vurmak adına ortaya çıkartılan Taliban, el-Kaide ve DAEŞ yine “biz katlettik” diye yarışıyor.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak Pakistan’da hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah Teâla’dan rahmet ve kederli ailelere başsağlığı diliyoruz. Öte yandan Müslümanların birliğine darbe vurmayı şiar edinen şeytanî, zorba ve zalim emperyalistleri, onların başını çeken büyük şeytan Amerika ve Siyonist rejimi te’lin ediyoruz.

 

Bütün bu kardeşlerimizin dertlerinin derdimiz oluğunu tekrar ediyor ve onların hüznünü, acısını yürekten hissedip, paylaşıyoruz.

 

 

 

04 Mart 2022

İstanbul 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler