31 Ekim 2020 Cumartesi Saat:
23:09
04-06-2019
  

Ehlader'den Ramazan Ayı Bayram Mesajı

Ehlibeyt Alimleri Derneği'nden Ramazan Ayı Bayramı Tebrik Mesajı

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Ramazan Ayını İdrak Etmiş Aziz Kardeşlerimiz!

 

Ülkemiz, milletimiz ve İslâm âlemi olarak rahmet, mağfiret ve özellikle de arınmamız için bizlere bahşedilmiş olan Ramazan-ı Şerif’in sonunda yeni bir bayrama daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

 

Şevval ayının o ince ve nazenin hilalinin görülmesiyle birlikte; bu rahmet ayından kadriyle yararlanıp, günah yükünden kurtulmuş ve Rabbin rızasını kazanmış kullar, bu sefer de bayramın sımsıcak günleriyle kucaklaşmaktadırlar.

 

Mübarek Ramazan ayı bayramı Fahr-i Kâinat Efendimize (saa) risalet vazifesinin verilişinin, Kur’an-ı Kerim’in nüzulünün yani İslâm’ın doğuşunun bayramı olması hasebiyle; Müslümanlara kardeşlik, yardımlaşma, saygı, birlik, hakkı savunma, mazlumdan yana olma gibi birçok kutlu görevi yükleyen kıymetli vakitlerdir.

 

Bu kutlu ve değerli günler; farklı coğrafyalardan, farklı dillerden, farklı ırklardan, farklı renklerden ve farklı kültürlerden milyarı aşkın Müslümanın aynı sevinç etrafında halkalanması, merhamet kuraklığı çeken insanlığın merhameti yeniden kuşanması için büyük bir umuttur.

 

Bugün İslam ümmeti aslında acının bayramını yaşamaktadır. Bu bayramı da son senelerde olduğu gibi yine içimiz kan ağlayarak idrak etmekteyiz. Çünkü Müslüman milletler çok zor süreçlerden geçip, derin acılar ve ağır kayıplar yaşıyor. Bundan onlarca yıl evvel İslam ümmetinin derdi yalnızca Filistin ve Kudüs iken o sorunu çözemediğimiz için bugün Yemen, Suriye, Bahreyn, Irak, Nijerya ve nice İslam beldesinde zulümler misliyle artmış durumdadır.

 

Haydi, ellerimizi semaya açıp; yeryüzünde dağılmış, ayrılığa düşmüş veya üzerine ölü toprağı serilmiş ya da birbirine düşmüş İslam ümmetinin yeniden dirilişi, yeniden ayağa kalkışı ve aynı ruh ve aynı ülkü etrafında birlikte yeniden yürüyüşü ve uyanışı için Yüce Rabbimize dua edelim ve bunun olması için silkelenelim.

 

Müslümanların zaaf noktalarını çok iyi bilen, yaralarını kaşımaktan zevk alan başta büyük şeytan Amerika olmak üzere, Siyonist işgal rejiminin açıklarını bulup, zaaflarının üzerine gitmek tüm Müslümanların boynunun borcudur.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği (Ehlader) olarak bu fitnelerden kurtulmanın tek yolunu; inanan tüm Müslümanların farklılıklarını bir kenara bırakarak kardeşlik duygusu içinde birlik olmasında görüyoruz. Bu birliğin sağlanması ve İslami uyanış hareketinin güçlenmesi; İslam ümmeti için güzel yarınların temeli olacaktır.

 

Bu düşüncelerle birlikte; başta yaşadığımız bu bereketli topraklar üzerindeki herkesin ve sonra İslam dünyasının mübarek Ramazan (Fıtır) Bayramı'nı tebrik ediyoruz. Bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini; dünyanın çeşitli bölgelerinde Müslümanları derinden üzen huzursuzlukların kökten ve en kısa zamanda sona ermesini Yüce Allah'tan temenni ediyoruz.

 

 

05 Haziran 2019

01 Şevval 1440

İstanbul

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler