01 Ekim 2020 Perşembe Saat:
18:53
03-01-2019
  

Ehlader'den Şeyh Muhammed Avcı İçin Taziye

Ehlader, mektebimizin önemli âlimlerinden Hüccetü'l-İslam ve'l-Müslimin Şeyh Muhammed Avcı'nın vefatı dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayınlamıştır. Mesajın metni şöyledir:

Facebook da Paylaş

 

 

 

 
 
 
" إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً ، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ "
 
Allah Resulü (s.a.a) şöyle buyurmuştur:
 
"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde hiçbir şeyin kapayamayacağı bir gedik açılır."
 
Ehl-i Beyt Mektebi'nin yetiştirmiş olduğu önemli âlimlerinden Hüccetü'l-İslam ve'l-Müslimin Şeyh Muhammed Avcı hocamızın vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.
 
Bugün Ehl-i Beyt Mektebi, önemli bir şahsiyetini ve rabbani bir âlimini kaybetmiş bulunmaktadır. Ömrünü İslam'a ve İslami değerlere adamış olan Muhammed Avcı hocamız, çocukluk döneminden itibaren İslami ilimlere çok önem vermiş büyük bir şevk ile Kum ilimler havzasında dini eğitimin almaya koşmuştu. İslami ilimleri önce öğrenmeye sonra amel etmeye daha sonra da herkese öğretmeye ve herkesin amel etmesini sağlamaya çalışmıştı.
 
Kendisi kurmuş olduğu dernekler, yetiştirmiş olduğu öğrenciler ve düzenlemiş olduğu programlar ile mektebimize çok büyük katkılar sağlamıştır. Özellikle Almanya'da düzenlediği Kudüs günü programları ve yürüyüşleri ile İslam düşmanlarının menfur yüzünü halklara duyurmuş ve mazlum Filistin halkının yanında yer almıştı.
 
O aynı zamanda bir ömür Ehl-i Beyt özellikle İmam Rıza aşkıyla yaşamış, onların davaları için mücadele etmişti. Nitekim o çok sevdiği İmam'ın ziyaretinde ruhunu hakka teslim etti.
 
Ehlibeyt Alimleri Derneği olarak; bu kıymetli âlimin vefatı münasebetiyle, başta İmam-ı Zaman olmak üzere, tüm sevenlerine, ve Ehl-i Beyt dostlarına tesliyetlerimizi arz ederiz.
 
Yine Merhum’un değerli evlatları ile kardeşlerine ve geride kalan yakınlarına özellikle ülkemizin kıymetli âlimlerinden olan oğlu İsmail Avcı Hocamıza başsağlığı dileriz.
 
Rabbimiz Merhum’un ruhunu şad etsin, taksiratını affetsin ve civarında vefat ettiği Hz. İmam Rıza ile birlikte haşretsin.
 
 
 
Ehlibeyt Alimleri Derneği
 
03.01.2018
 
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • mustafa    05-01-2019 15:08

    İnsan sevdiği ile haşr olur. Allah ehlibeyt ile haşr etsin. Allahın rahmeti üzerine olsun değerli ehlibeyt aşığı

  • Hacı Abdullah   03-01-2019 12:18

    Hepimizin başı sağ olsun... Oldukça kıymetli ve İslami değerlere kendinden daha önem veren bir ağabeyimizdi...

Kategorideki Diğer Haberler