09 Ağustos 2022 Salı Saat:
07:30
03-09-2021
  

Ehlader’den Ayetullah Seyyid Said el-Hekim İçin Taziye

Ehlader, büyük İslam âlimi Ayetullah el-Uzma Seyyid Muhammed Said el-Hekim’in vefatı dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayınlamıştır. Mesajın metni şöyledir:

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 
 
"إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ"
 
 
Allah Resulü (s.a.a) şöyle buyurmuştur:
 
"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde öyle hiçbir bir gedik açılır ki kıyamete kadar hiçbir şey onun yerini kapayamaz."  
 
Ehlibeyt mektebinin yetiştirmiş olduğu büyük âlimlerden ve ömrünü İslam davasına adayan eşsiz mücahitlerden biri olan Ayetullah el-Uzma Said el-Hekim’in vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.
 
Bugün İslam âlemi ve özellikle Iraklı Müslüman kardeşlerimiz önemli bir şahsiyetini ve rabbani bir âlimini kaybetmiş bulunmaktadır. Ömrünü İslam'a ve İslamî değerlere adamış olan bu şahsiyet Necef ilimler havzasında Ayetullah İrevani ve Ayetullah Korani gibi çok önemli öğrenciler yetiştirmiş ve yazmış olduğu onlarca eser ile İslam medeniyetine büyük katkılar sunmuştu.
 
Merhum devrimci kimliği ile her zaman Baas Rejimi'nin zulmü karşısında durmuş, özellikle de o baskı dönemlerinde Erbain yürüyüşlerini canlı tutmak için çokça zahmetler çekmişti, nitekim bu uğurda yıllarca Saddam zindanlarında ağır işkencelere maruz kalmıştı.
 
Hakikaten üstadları Ayetullah Muhsin el-Hekim ve Ayetullah Hoî’nin yolunu en güzel şekilde devam ettiren Merhum, özellikle Türkiyeli Kutsal Atabat ziyaretçilerine ve talebelerine bir baba şefkatiyle yaklaşmış, her türlü sorunlarında yanlarında olmuştu.
 
Bu kıymetli âlimin vefatı münasebetiyle, başta İmam-ı Zaman olmak üzere, İmam Hamaneî'ye, Ayetullah Sistanî’ye, tüm talebelerine, özellikle de Iraklı Müslüman kardeşlerimize tesliyetlerimizi arz ederiz.
 
Yine Ehlibeyt Alimleri Derneği olarak; Merhum’un değerli evlatları ile geride kalan yakınlarına başsağlığı diler, Yüce Allah’tan sevdikleri ile haşretmesini, şehadet günü olan İmam Seccad’a komşu olmasını niyaz ederiz.
 
 
 
03.09.2021
İstanbul
 
 
 
 
  
 
 
01 Şubat 1934 - 03 Eylül 2021
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Aynur   03-09-2021 20:51

    🌷Bismillahirrahmanirrahim .🌷 Rabbim rahmet eylesin. Rabbim Ehlibeyt ile haşretsin. (Amin)

Kategorideki Diğer Haberler