29 Eylül 2020 Salı Saat:
17:01
22-08-2019
  

Ehlader’den Cammu Keşmir’de Yaşananlara Kınama

Ehlibeyt Alimleri Derneği’nden Cammu Keşmir’de son zamanlarda yaşanan olaylara kınama

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ

 

“Zulmedenler hangi akıbete uğrayacaklarını çok yakında göreceklerdir.”

Şuarâ/227

 

 

Maalesef, 5 Ağustos’ta Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve hükümetinin aldığı Cammu Keşmirli Müslümanlara yönelik insani olmayan kısıtlamaların, Emperlaylist ve Siyonist aklın kışkırtmaları ile hâlihazırda işgal altında bulunan bölgelere yeni bir askeri sevkiyatın yapılması bizleri derinden endişelendirmektedir.

 

Asya’nın Kudüs’ü olarak adlandırılan ve son 30 yıl içerisinde yaşanan olaylarda neredeyse 95 bin kişinin hayatını kaybettiği cennetten bir parça olan Cammu Keşmir’de, insanın ruh ve vicdanını rahatsız eden ve masum halka karşı uluslararası yasalara ve insanlığa aykırı gelişmelere üzülerek şahit oluyoruz.

 

Hindistan Hükümeti’nin ateşe körükle gittiğini bugün Keşmir'e 125 bin takviye emniyet gücü daha sevk etmesinden ve toplamda bölgede hâlihazırda 500 bine yakın Hindu güvenlik gücü bulundurmasından rahatlıkla anlayabiliyoruz. Halbuki, Emperyalizmden en çok zarar gören Hindistan’ın emperyalist tuzaklara ve emperyalist davranışlara girmemesi kendisi ve bölge için de barış yolunda büyük faydalar sağlayacaktır.

 

Ehlader olarak Keşmir Müslümanlarının yasal hak ve menfaatlerinden yararlanıp, huzur içerisinde yaşamaları gerektiğine inanıyor ve İslam âleminin yeni bir Filistin, yeni bir Bahreyn acısını tekrar yaşamasını istemiyoruz.

 

 

22.08.19

İstanbul

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler