18 Ocak 2021 Pazartesi Saat:
15:32
14-10-2019
  

Ehlader’den Halkımıza Teşekkür

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

  

 

 

Tarih sahnesi nice zulüm ve katliamlara şahitlik etmiştir. Ama Kerbela’da yaşanan zulüm, ‘zaman’ algısı var olduğundan bu yana bir kere görülmüştür. ‘Allah Allah!’ zikri ile kınından çekilen kılıçlar, Allah ile yoğrulmuş Peygamber torununu katletmiştir.

 

Sonrasında ise Kerbela'nın o özgür esirleri İmam Hüseyin (as) gibi zoru başarmış ve kıyamın mesajını tüm coğrafyalara ve asırlara ulaştırmasını bilmişlerdir. İmam Zeynelabidin ve Hz. Zeyneb başta olmak üzere Erbain gününde Kerbela'da olanlar bize şunu öğretmişlerdir:

 

"Hüseyin'e ağlamak, onun için yas merasimleri düzenlemek, bu merasimlere katılmak; Kerbela kıyamını canlı tutmaktır ve Hz. Hüseyin'le (a.s) aynı safta olmak demektir."

 

Hamdolsun asırlardır, Kerbela şehitlerinin bayrağı yere düşmemiş, Resulullah'ın ve onun Ehl-i Beyt'ine gönül verenlerce her yıl düzenlenen Aşura ve Erbain merasimleri ile göklerde dalgalanmaya devam etmektedir.

 

Bugün dünyanın her tarafında meresimler düzenleniyor, gözyaşları dökülüyor ve 'Lebbeyk Ya Huseyn!' nidaları haykırılıyor. İşte bu, hala din derdi ile dertlenen ve duyarsız olmayan insanların varlığını bizlere göstermektedir.

 

Bu bağlamda Muharrem ayının birinden Erbain'e kadar ‘Ah Hüseyn!’ diyerek gözyaşları döken ve Hüseynî misyonu kendilerine şiar edinen siz değerli halkımıza canıgönülden teşekkür etmeyi borç biliriz.

 

Öte yandan 13 Ekim Pazar günü Ehlader ve Anadolu Ehlibeyt Gençliği’nin tertiplediği 14. Evrensel Erbain Merasimi’ne uzak ve yakın bölgelerden katılan, ekranları başında o manevi atmosferi yaşamaya çalışan Ehl-i Beyt dostlarına da minnetlerimizi sunarız.

 

Programın hazırlanması ve icrasında büyük emekler sarf eden gençlerimize, âlimlerimize ve gönüllü kardeşlerimize de sonsuz şükranlarımızı sunarız.

 

Toplumumuzun öncülüğünü üstlenmiş olan âlimlerimize düzenledikleri merasimler için, kanallarımıza yaptıkları programlar için, yayınevlerimize hazırladıkları kitapları için, kurumlarımıza ihtişamlı programları için ve her şeyden önemlisi kadını-erkeği, genci-yaşlısıyla bu merasimlere iştirak eden, elinden gelen ile İmam Hüseyin'e (as) hizmet etmeye çalışan tüm halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

Son olarak yaklaşık yirmi milyon misafiri konuk edecek olan mazlum Irak halkına da ülkemiz adına teşekkür eder ve ülkemizden Erbain Ziyareti için kutsal topraklara yolculuk eden kardeşlerimizin de sağ salim yuvalarına dönmelerini Yüce Allah’tan niyaz ederiz.

 

 

  

14.10.2019

İstanbul

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler