20 Mayıs 2022 Cuma Saat:
19:42
27-03-2021
  

Ehlader’den İmam Mehdi İçin Doğum Günü Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - İstanbul - Mart / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Belki de insanoğlu varoluşundan bu yana hiç bu kadar bir kurtarıcıya ihtiyaç duymamıştı.

 

Acının, savaşın, kaosun tam ortasında kalan beşeriyet bundan kurtulabilmek için komünizmden demokrasiye yüzlerce yol denemiş lakin yine de bir çıkış yolu bulmaya muvaffak olamamıştır.

 

Modernleşmenin gölgesinde büyümemize, konfor ve rahatlığa geçmiş zamanlardan daha fazla sahip olmamıza rağmen uçurumdan öte sınıf farklılıklarının, adaletsizliklerin ve iç huzurumuzu yitirmenin önüne geçememiş ve bir türlü mutluluğa erememiş olmanın eksikliğini yüreklerimizde hissediyoruz.

 

İnsanlık, mazlumun daha mazlum ve zalimin daha zalim olduğu bir dünya yaratmış olmanın utancını yaşıyor ve bu hale çevirdiğimiz dünyayı bir türlü ideal hale getirememenin mahcubiyetiyle o kurtarıcıyı bekliyoruz.

 

Durumun farkında olup bilinçli bir şekilde ya da bilgisizlikleri nedeniyle kim olduğunu hala çözemeyen insanların bu kargaşadan kurtulmak adına içten içe davet ettikleri Hazret-i Bakiyatullah el-A'zam İmam Mehdi, samimiyeti gördüğü anda ilahî emir gereği bizleri kurtuluşa erdirecektir.

 

Müslüman dünyasının kanayan yarası Filistin’de onlarca yıldır süren zulüm, görmezden gelinen Yemen, Batı’nın güdüm ve diktasıyla bir türlü istikrara kavuşamayan Irak, Afganistan, Suriye ve diğer İslam beldelerinin intikamı elbette İmam Zaman eliyle alınacaktır.  

 

Modern dönemin Firavunları olan ve başını Amerika’nın çektiği emperyalist dünyaya karşı Hak ve Batıl savaşının komutanı olacak olan Hazret’in yegâne askerleri ise bilinçli, müttaki müminler ve artık dünyanın kahır çoğunluğunu oluşturan mustazaf halklar olacaktır.

 

Bu duygu ve düşünceler ile Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak, Hz. Mehdi âşıklarının özellikle ülkemizde yaşayan kardeşlerimizin mübarek Berat gecesini ve 15 Şaban bayramını kutlar, bugünün iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur getirmesini ve İmam Mehdi’nin bir an önce zuhur etmesini Yüce Allah’tan niyaz ederiz.

 

 

27 Mart 2021

İstanbul 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler