01 Ekim 2020 Perşembe Saat:
18:51
20-04-2019
  

Ehlader’den İmam Mehdi’nin Doğum Günü Mesajı

Cemaatler kölendir, kâbeler haclen.. gel ey Leylâ, Gel ey candan yakın cânân ki gâiblerdesin hâlâ!

Facebook da Paylaş

 

 

 

 
 
    
 
 
 
Zulüm ve haksızlıkla dolan bu yeryüzünü, adalet ile doldurup, insanların Allah’a ulaşma yolunu açacak olan Hz. İmam Mehdi’nin bu kutlu doğumunu tüm dünya mustazaflarına ve özellikle de o Hazret’in sevenlerine tebrik arz ederiz.
 
İçinde yaşadığımız bu devirde bugün dünyaya gelen ve hala aramızda yaşayan Peygamber evladı Hz. Mehdi’yi görmeden iman edenler ve bu mübarek günü bir bayram havasında kutlayanlar, aslında Peygamber Efendimizin görmeyi çok arzuladığı kardeşleridirler.
 
Allah Resulü, “Benim kardeşlerim o kimselerdir ki, beni görmeden bana iman ederler. Ben onlara müştakım, onları görmek için özlem içindeyim..” diye buyurmaktadır.
 
Hz. Peygamber’i ve Hz. Mehdi’yi görmeden inanmak ve onlara  aşık olmak onların yolunda ilerlemektir, o hidayet önderlerinin hedefiyle ideallenmek, öz Muhammedi İslam bayrağını dünyanın her tarafında dalgalandırma arzusu içerisinde olmaktır. 
 
Bu amaç ve hedef doğrultusunda yaşayanlar gaybet perdesi arkasındaki İmam’ın sevgisini kazananlardır. O en sevgiliye yeniden geri dönmesi için yüreklerinin derinliklerinden çağrılar yapan ve davetiyeler gönderenlerdir. 
 
Cemaatler kölendir, kâbeler haclen.. gel ey Leylâ,
Gel ey candan yakın cânân ki gâiblerdesin hâlâ!
Bu nazın elverir, Leylâ, in artık in ki bâlâdan
Müebbed bir bahar insin şu yanmış yurda, Mevlâ'dan…
 
Esasen bu davetnamesindeki duyuşlarıyla Mehmed Akif, hemen hemen bütün Mehdi aşıklarının duygularına tercüman oluyordu ve hala da olmaya devam etmektedir.
 
Fakat şunu da unutmayalım ki, O Mevla’mızın zuhuru için çok dua etmemiz gerekir. Çünkü Gaybet dönemi bizden çok İmam Mehdi’yi üzmektedir. Bunun yanı sıra O Hazret’in gelişi için ortam hazırlanmalı hem bireysel anlamda ilim ve takva donanımları ile mükemmel bir kişilik kazanılmalı ve hem de toplumal birlik ile müstekbirlerin karşında durulmalıdır.
 
Bu duygu ve düşünceler tekrar Mehdi aşıklarının özellikle ülkemizde yaşayan kardeşlerimizin mübarek 15 Şaban bayramını kutlar, bugünün iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur getirmesini ve Hz. Mehdi’nin biran önce gelmesini Yüce Allah’tan niyaz ederiz.
 
 
 
 
20.04.2019
İstanbul 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler