20 Mayıs 2022 Cuma Saat:
19:25
06-05-2021
  

Ehlader’den Kudüs Günü Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehlader - İstanbul - Mayıs / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

“Allah kendi dinine yardım edenlere muhakkak yardım edecektir. Kuşkusuz Allah güçlüdür, mutlak galiptir.Hacc/40

 

 

İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksâ ve ona komşu olan milyonlarca Filistinli 1948 yılından bu yana Siyonist Rejim tarafından zulüm ve işgal altında. Temelde diğer İslam beldelerinin de işgaline zemin hazırlamak için bir kanser tümörü gibi yayılmacılığını sürdüren bu zorba rejim, barış ve kardeşlik beşiği olan Ortadoğu’nun bağrına saplanmış hançerden gayrı bir şey değil.

 

Burada karşımıza iki seçenek çıkmaktadır; bunlardan ilki zorbaya karşı ‘Direniş’ ve diğeri ise kaybetme konusunda hiç şaşmayan bir gerçek olan ‘Müzakere’ masasına oturup, olacakları beklemek.

 

İlk başlarda haklı Filistin davasına sahip çıkan Arap ülkeleri ne var ki sonraları müzakere masalarına oturmuş; aldanmış ve aldanmak istemiştir. Nitekim bu ülkeler Amerika'ya inanmış, onun tarafsız, vicdanlı ve medenî bir ülke olduğu konusunda kendilerini şartlamışlardır.

 

Ama ‘Direniş’ böyle bir sonuca asla gebe kalmamıştır; “Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır!” sloganı ile düşmanla aynı masaya oturmayıp, cephelerde savaşa girmişlerdir. Direniş cephesinin artık ne kadar çok güçlü olduğunu; İşgalci İsrail’in direnişin karşısında ne denli aciz kaldığında gördük. Yoksa Siyonist Rejim Hamas’ı ve Hizbullah’ı çoktan saf dışı etmişti.

 

Dolayısıyla bütün herkesi, tüm İslam ülkelerini, özellikle de gençlerimizi bu direnişe her türlü destek vermeye davet ediyor ve direniş güçlendikçe yalnızca Filistinlilerin değil, İslam coğrafyası ve biz Müslümanların da kazanacağımızı bilmenizi istiyoruz.

 

Malum olduğu üzere salgın döneminde fiziki etkinlikler askıya alınmış ve tam kapanma nedeniyle de cadde ve salonlarda yapılması planlanan Kudüs Günü etkinlikleri yasaklanmıştır.

 

Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği olarak düşmanın komplolarını etkisiz hale getirmek, hadsizliklerine bir dur demek ve İslam kardeşliğini perçinlemek için gönlü Filistin ve mazlumlarla dertlenen tüm insanları 06 Mayıs 2021 Perşembe gecesi saat 22:00’da Twitter’da Dünya Kudüs Günü için hazırlanan #KudüsBizimdir etiketli çalışmaya davet ediyor ve sosyal medya üzerinden de Kudüs’ün bir başına olmadığını haykırmak istiyoruz.

 

Ayetullah Hamaneî’nin de buyurduğu gibi;

 

"Bu değerli gün yalnızca bir mazlum millete yönelik desteğin göstergesi değil, küresel emperyalizmle mücadelenin sembolüdür."

 

 

06 Mayıs 2021

İstanbul

 

 

 

 

  

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler