18 Aralık 2018 Salı Saat:
17:36
27-11-2017
  

Ehlader’den Mısır Terör Saldırısına Kınama Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

Facebook da Paylaş


 

 

İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun


Mısır’ın Ariş kentinde Cuma ibadetini eda etmek için toplanan Müslüman kardeşlerimize yönelik düzenlenen saldırı neticeside, şuana kadar 235 kardeşimiz yaşamını yitirmiş ve yüzlerce de yaralı hastanelere kaldırılmıştır.
Mısır tarihinin bu en kanlı terör saldırısı bizleri derinden üzmüştür. Tüm bu kardeşlerimizin derdi bizim derdimizdir, bir uzvun acı çekmesini tüm bedenin hissetmesi gibi bizler de onların hüznünü, acısını yürekten hissedip paylaşıyoruz.


Yüce Allah’a sonsuz hamdlar olsun ki; Müslümanların yüz karası,Emperyalist ve Siyonistlerin maşası tekfirci Daeş örgütü, yiğit Irak ve Suriye halkının direnişi sayesinde tam bir yenilgi yaşamış, sahte hilafetleri son bulmuş,işgal ettikleri tümtoprakları kaybederek geldikleri yerlere geri dönmeye başlamışlardır.


Aziz Rehberimizin de buyurduğu gibi, Daeş ve Daeş’in ipini elinde tutanlar bu yenilgiden sonra çok daha farklı planlar devreye sokacaklardır. Bu planlardan biri de dünyanın dört bir tarafında terör saldırıları düzenleyerek, mazlum ve savunmasız insanları kalleşçe katledeceklerdir.


Acaba böylesine kalleşçe saldırıları hangi din, hangi mezhep ve hangi vicdan kabul eder?


Bu terör saldırılarını gerçekleştirenler, ufacık bebeklerin kanının akıtılması için fetva verenler ve böylesine zalimleri sevindirenler; acaba hiç mi İslam Peygamber’inin  hayatından dersler almamışlardır?


Bugün Mısır’da, Ehl-i Sünnet kardeşlerimize yönelik yapılan bu saldırılar aslında büyük oyunun ve planın bir parçasıdır. O da Müslümanları birbirine düşürme, Merhamet Peygamberi’nin (s.a.a) dinini şiddet dininine döndürme ve  böylece aziz İslam’ı yok edip Emperyalistlerin hedeflerine ulaşmasını sağlamaktır.


Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak Mısır’da hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelere başsağlığı diler, yaralıların biran önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ederiz.


Bir kez daha hatırlatalım ki, Derneğimizin  amaçlarının başında İslami birlik ve mazlumlara destek gelmektedir. Hangi mezhepten, dinden ve ırktan olursa olsun her zaman ezilmiş ve haksızlığa uğramışların yanındayız. Malımızla, canımızla ve dualarımızla onların yardımına koşacağız.


Rabbimiz Müslümanların birliğiyle; şeytani Emperyalistleri, zorba Siyonistleri ve onların kuklası Daeş ve türevlerini yok etsin.


Ehlibeyt Âlimleri Derneği
25. 11. 2017

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler