17 Ekim 2019 Perşembe Saat:
21:08
26-03-2018
  

Ehlader’den Yemen Halkıyla Dayanışma

Bu haince ve kalleşçe saldırıları gerçekleştiren, her zaman İslam düşmanlarının ve Batılıların kuklası olmuş, kardeş kanı akıtmaktan asla imtina etmeyen Tekfirci-Vahhabi rejimdir.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Rahman ve Rahim Allah'ın Adıyla

 

مِنَ الْمُؤْمِنٖينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللّٰهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضٰى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدٖيلًا

 

“Müminler içinde Allah'a verdikleri sözde duran nice erler var. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir.” (Ahzap/23)

 

Bugün Suudi Arabistan tarafından mazlum Yemen halkına yönelik saldırıların başladığı gündür. Bu üç yıl içerisinde 13 binden fazla insan şehit olurken 20 bine yakın Yemen vatandaşı da yaralanmıştır.

 

3 yıldır Yemen halkı zalim Suudi rejim ve gerici müttefikleri tarafından olmadık zulümlere maruz kalmıştır. Suudi rejiminin bu zulümleri sadece Yemen halkı tarafından değil, dünyanın dört bir köşesindeki Yemenlilerin derdiyle dertlenen tüm özgürlükçü insanları derinden üzen ve asla kabul etmeyecekleri bir durumdur. 

 

Bu işgalci tutum dünyadaki tüm diktatörlerin karşısında haklarını arayan insanların yüreğini dağlamakta, vicdanlı gönülleri kederlendirmek ve Öz Muhammedi İslam'a inanan Müslümanların endişe duymasına neden olmaktadır.

 

Bu haince ve kalleşçe saldırıları gerçekleştiren, her zaman İslam düşmanlarının ve Batılıların kuklası olmuş, kardeş kanı akıtmaktan asla imtina etmeyen tekfirci-Vahhabi rejimdir. Bu cinayete en çok sevinenler ise dünyayı kan gölüne çeviren Amerika,Siyonist rejim ve silah tüccarlarıdır.

 

Suudi rejimi yıllardır desteklediği tekfirci çetelerle Suriye ve Irak’ı kan gölüne çevirmiş, Mısır’da darbe yapmış, Yemen’de her gün masum sivillerin üzerine bombalar yağdırarak ufacık çocukları parçalamış, hac farizasında kendi zalle fırkasından olmayan hacıların canına ehemmiyet vermeksizin binlercesini katletmiş, Ortadoğu’da emperyalist ve Siyonistlerin karşındaki tüm sivil direnişleri bastırmakla görevlendirilmiş yeryüzünün en zalim devletidir.

 

Fakat ne planlar yaparsa yapsınlar, yüce Allah'ın nurunu tamamlamaya ve kendi yok oluşlarını engellemeye kadir olamayacaklardır. Tüm kalleşçe saldırılar bu zalimlerin yok olmaya başladığının göstergesidir, eğer İsrail ve kuklası olan Suudi Arabistan yok olmanın eşiğinde olmasaydı Yemen'e böyle saldırmazlardı. Bölge ülkelerinin İsrail ve Suudilerin şerrinden kurtulmasıyla tüm dünya halkları bu iki fitneden kurtulacaktır.

 

Ehla-Der olarak Yemen halkının yanında olduğumuzu, Yemen'e yönelik bu korkunç katliamları ve saldırıları şiddetle kınayarak tüm Müslümanları,  hiç bir insani değere sahip olmayan, tek amacı inananları katletmek olan Suudi rejime tepki göstermeleri gerektiğini ilan ederiz.Aynı şekilde insan hakları örgütleri, STK’ları, devlet erkânı ve özellikle dışişlerinin de konuya duyarlı davranmalarını beklemekteyiz.

 

Son olarak Yemen'in yiğit erlerine sesleniyoruz. Bugün dünyadaki tüm mazlumların gözü sizin üzerinizde, sizin direnişiniz kalpleri ümitlendirmiştir. İman, ihlâs, mücadele ve Allah eksenlidirenişin insan için en büyük güç olduğunu göstermişsinizdir. Sizin savaşınızla, yeryüzü halkı mustazafların müstekbirlere nasıl galip geldiğini görecektir. Unutmayın ki; Gözlerimiz ve kalplerimiz sizinledir.

 

 Ehlibeyt Âlimleri Derneği

26.03.2018

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler