05 Aralık 2020 Cumartesi Saat:
10:22
12-03-2013
  

Ehlader`in Aylık İstişare Toplantısı Yapıldı

Ehlibeyt çlimleri Derneği yönetim kurulu, üyeleri ile aylık olağan istişare toplantısı düzenledi.

Facebook da Paylaş
 

10.03.2013 Pazar Akşamı Ehlibeyt Âlimleri Derneği binasında düzenlenen programa, Eğitim ve İslam Psikolojisi uzmanı Dr. Hamit Habeşi, Lübnan Müslüman Âlimler Birliği Eş Başkanı şeyh Hüseyin Kıbrısi'nin yanı sıra İstanbul ve yakın illerden Ehlibeyt Âlimleri katıldı.
 

Program Ehlibeyt Âlimleri Derneği Yönetim Kurulu çyesi ve Uluslar arası Kuran-ı Kerim karilerinden ş. Mikail Gürel'in Kuran tilaveti ile başladı.
 

Kuran tilavetin ardından  Dr. Hamit Habeşi  "çocuk Eğitimi Ve Aile İçi İletişim" konulu bir sunumda bulundu. Daha sağlıklı ve huzurlu bir aile için eşlerin sahip olduğu haklara psikolojik bir açıdan yaklaşan Dr. Habeşi, toplumda özellikle Müslümanlar arasında yanlış algılanan otoriter erkek, zayıf kadın düşüncesine yaratılıştaki iki temel öğe olan güç ve zarafet penceresinden farklı bir boyutla yaklaşarak programa katılanlara faydalı bilgiler sundu.
 

Dr. Habeşi'nin ardından, Ankara'da düzenlenen bir panele katılmak için Türkiye'de bulunan Lübnan Müslüman Âlimler Birliği Eş Başkanı şeyh Hüseyin Kıbrısi, Ortadoğu'da yaşanan son olaylara farklı bir açıdan yaklaşarak ufuk açıcı tahlil ve analizler yaptı.
 

Sonrasında Ehlibeyt Âlimleri Derneği Genel Sekreteri Kadir Akaras, istişare toplantısının ana konularına değinerek görüş alışverişinde bulundu.
 

Toplantı Ehlibeyt Âlimleri Derneği Genel Başkanı Hasan Kanaatlı'nın teşekkür ve temennilerini dile getirdiği kısa bir konuşmanın ardından sona erdi.

 

Ehlader Haber
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler