01 Aralık 2020 Salı Saat:
16:49
14-04-2013
  

Ehlibeyt Aşıkları Toprağa Verildi

İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun

Facebook da Paylaş

 

Ehlibeyt âlimlerinden ş. Zeki Tümay'ın babası ve ş. İsa Güneş - ş. Musa Güneş'in annesi Bursa Ehlibeyt camiinde kılınan cenaze namazının ardından Bursa Habipler mezarlığına defnedildi.

 

Cenaze törenine birçok Ehlibeyt âliminin yanı sıra merhum ve merhumenin yakın çevresi ve camii cemaatleri yoğun ilgi gösterdi.

 

Babasının cenaze namazını kıldıran ş. Zeki Tümay babası için helallik istedikten sonra;

 

"Bu vazifeyi burada hazır bulunan üstat ve âlim arkadaşlarımdan birinin yerine getirmesini isterdim. Zira bir evlat için zor bir durumdur kendi baba veya annesinin cenaze namazını kıldırması. Ama bu benim Ehlibeyt mektebine hizmet edeyim diye zahmetler çeken babama dünyadaki son vazifem olduğum için âlim arkadaşlarım namazı benim kıldırmamı uygun gördüler" dedi.

 

ş. Zeki Tümay'ın merhum babası için kılınan cenaze namazının ardından ş. İsa Güneş annesi adına namaza katılanlardan haklarını helal etmelerini isteyerek şöyle konuştu;

 

"Biz iki kardeş İslami ilimler tahsil etmek için yurtdışına gittiğimizde yaş olarak çok küçüktük. Annemin Ehlibeyt mektebi için zahmet çekelim diye bizleri gurbete uğurlarken söylediği sözü hiç unutamam. Bize "Sizin ardınızdan bakarken Müslim B. Akil'in çocuklarını hatırladım" demişti."

 

Ehlibeyt camiasının güzide âlimlerinden ş. Musa Aydın, merhumun Hz. Ali'ye (a.s) ve merhumenin Hz. Zehra'ya (s.a) misafir olması ümidi ile okuduğu kısa mersiyenin ardından cenazeler toprağa verildi.

 

Bu vesile ile bir kez daha Ehlibeyt mektebi için bir ömür zahmet çekerek İslam dünyasına değerli âlimlerle kazandıran merhum ve merhume Allah'tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

 

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • rıza   09-01-2015 08:26

    allah rahmet etsin her ikisininde yakınlarına başsağlığı dilerim.

Kategorideki Diğer Haberler