01 Aralık 2020 Salı Saat:
16:13
03-01-2013
  

Ehlibeyt Dostları, Erbainde Buluştu

Dünya Caferi Alimler Birliği, Esenyurt Kültür Merkezi'nde 'Erbain' programı düzenledi.

Facebook da Paylaş

Hz. Hüseyin, Dünya Caferi Alimler Birliği'nin düzenlediği 'Erbain' programıyla anıldı. Esenyurt Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene; Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali çzgündüz, CAFERİDER Onursal Başkanı Selahattin çzgündüz, Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Ali Yüce, milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, gazeteciler, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kerbela'da yaşanan aynı şeylerin günümüzde de yaşandığını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali çzgündüz, “Ailemizde, çevremizde, toplumumuzda, ülkemizde kısacası siz nerede duruyorsunuz? Haklıdan yana mısınız? Haksızdan yana mısınız? Yoksa akıldan yana mısınız? Akıl uğruna her şeyi feda etmek lazım bu yolda. Para pul, makam mevki her şeyi feda ediyorum. Fakat doğrudan ayrılmıyorum. Bu tarafta mısınız? Yoksa benim için önemli olan makamım, mevkim, paramdır. Bu yüzden güçlüden yana olayım mı diyorsunuz? Buna göre siz Kerbela'da sabrınızı belirliyorsunuz” dedi.

 

CAFERİDER Onursal BAşkanı Selahattin çzgündüz, “Bu bir aşktır. çzgürlüğe olan aşktır. Fedakârlığa olan aşktır. Allah'ın müminleri ile kalbimizde bıraktığı Hüseyin aşk ateşi ile buradayız” diye konuştu. Aşk ateşi ile binlerce kişinin Kerbelaya gittiklerini hatırlatan çzgündüz, burada kalanlarla da Hz. Hüseyin'i selamlamak için toplandıklarını ifade etti. Müminlerin duasıyla ülkemiz, şeytanın şerrinden ve kötü düşüncelerden defolmasını dileyen çzgündüz, “Allah Müslümanlara ve ülkemize bir daha o acıyı yaşatmasın. Sadece Hüseyin'in acısını hissedelim o bize yeter” şeklinde konuştu.

 

Törende Caferi Yol dergisi tarafından her yıl üç dalda verilen Aşura Basın çdülleri de sahiplerini buldu. 'En iyi görüntülü Haberler' dalında TRT Türk muhabiri İrem şahin ödül alırken; 'En iyi program' dalında ise ödülleri SKY360'dan Ozan çzek, Ulusal Kanal'dan Teoman Ali, Eren Erdem, Cem Tv'den Ali Rıza Uğurlu, Ali Yüce, Berat TV'den Abdurrahman Pala aldı.

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler