08 Ağustos 2020 Cumartesi Saat:
20:10
27-08-2015
  

Ehlibeyt Zulme Asla Boyun Eğmemiştir!

Asıl amaç; İslam ümmetinin birliğinin ve İslami değerlerin korunmasıdır...

Facebook da Paylaş 

Hz. İmam Rıza'nın (a.s) doğum günü münasebetiyle düzenlenen kutlama programına katılan Bahreyn Devrimi önderlerinden Dr. Raşid el-Raşid 'Ehlibeyt imamları, yaşamları boyunca asla zulüm ve zorbalığa boyun eğmemiştir. Hatta canları pahasına bile olsa zulme karşı mücadele etmişlerdir' dedi.

Dr. Raşid sözlerine şöyle devam etti:

"وَمَا يَنطِقُ عَنِ الْهَوَى (O kendi nefsinden konuşmaz - Necm/3) ayetine binaen Peygamber ve Ehlibeyt'inin söz ve davranışlarının vahiy kaynaklı olduğuna inanıyoruz. Ehlibeyt imamlarının mücadele metotlarında farklılıklar olmasının nedeni; her imam, bir önceki imamın metodunu tamamladıktan sonra yaşadığı zamanın şartları doğrultusunda gereken girişimlerde bulunmuştur.

Ehlibeyt imamlarının zulümle mücadelesi, bizlere bu mücadelenin tek bir yöntemle olmayacağını öğretmiştir. Aksine zamanın şartlarına uygun olarak yeni mücadele yöntemleri yaratılabilir. İmamların zamanının zorba güçlerinin karşısına dikilmesinin asli amacı sadece 'mücadele' değildi. Zira bir imam kıyam yolunu seçerken diğeri ateşkes yolunu tercih etmiş hatta bazıları da siyasi ortaklıkta bulunmuştur. Asıl amaç; İslam ümmetinin birliğinin ve İslami değerlerin korunmasıdır.

Ehlibeyt imamlarının mücadele metotlarının olgu alarak zafere ulaşmak isteyenler, yaşadıkların dönemin koşulları ve diktatör hükümdarların yöntemleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmalıdır.

Yemen halkı yaklaşık 5 yıldır bağımsız bir hükümetin kurulmasını istiyordu. Ancak bölgedeki haydut devletler, Yemenlilerin bağımsızlık isteklerini bastırmak için her yola başvurdu. Suudilerin Yemen'e saldırısı bunun en bariz örneğidir.

Yemen, tarih boyunca hiç bir komşusuna saldırmayan özgür insanların yaşadığı toprak olmuştur. Buna rağmen küresel diktatörler, ‘terörist unsurların varlığı’ bahanesiyle Yemen'e küstahça saldırıyor. Bu hikayenin en ilginç yönü ise; terörist unsurların varlığı bahanesiyle Yemen'e saldıran ülkelerin her zaman terörizme sponsor olan ülkeler olmasıdır.

Suudi Arabistan ikinci defa Yemen halkına karşı açık savaş ilan ediyor. Ve maalesef otoriter devletler de Suudilerin destekçisi konumunda. Bu nedenle Yemen geçmişte olduğundan daha ağır ve vahşi saldırıların hedefi oldu.

Amerika'nın desteği ve Birleşmiş Milletler'in sessizliğinin gölgesinde gerçekleşen Suudi saldırıların amacı, Yemen'in kontrolünü tamamıyla ele geçirmek ve özgürlük talep eden insanların yok edilmesidir. Gerçek şu ki; Yemen halkının Batı'nın kuklası olmaya karşı çıkmasını hazmedemeyen Amerika önderliğindeki sömürge güçleri, Yemen üzerindeki hâkimiyetlerini kaybetmemek için doğrudan askeri saldırıya geçti.

İnşallah Allah'ın yardımı ile Suudiler Yemen'de hedefledikleri hiçbir arzularına ulaşamayacak ve en kısa zamanda emperyalist güçlerin bölgedeki gölgelerinin ebediyete kadar yok olacağına şahit olacağız."

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler