27 Ocak 2022 Perşembe Saat:
14:41
10-07-2018
  

Elazığ ve İstanbul’da Yemen Halkı ile Dayanışma Programı Düzenlendi + FOTO

Bu hafta sonu önce İstanbul ve ardından Elazığ'da 'Filistin'den Yemen'e Direniş Ekseni Neden Hedefte?' temalı bir salon programı ve yürüyüş gerçekleştirildi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Elazığ’daki programda, Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nureddin Şirin, Aktivist Bahir Aydın ve Kudüs Günü internet sitesi editörü Kemal Kemahlı birer konuşma yaptılar. Ömer Çelebi'nin ezgileriyle renk kattığı program Kayseri’den Murat Bulut Hocamızın Yemen için ettiği dualar ile son buldu.

 

‘Filistin'den Yemen'e Direniş Ekseni Neden Hedefte?’ temalı programda konuşan Nurettin Şirin, küresel emperyalizmin, eline geçirdiği fırsatları değerlendirerek, İslam ülkelerini yağmalamaya çalıştığını söyledi.

 

Şirin, "Biz Yemen'in kurtuluşunu konuştuğumuz an Mekke'nin de Medine'nin de kurtuluşunu konuşacağız. 'Selamlar olsun sana Mekke, selamlar olsun sana Medine! Hürsün, özgürsün artık!' diyeceğiz.

İmam Humeyni'nin, 'Ey dünya Müslümanları! İslam'ın yardımına koşun. Ey dünya Müslümanları! kendi topraklarında zülüm altında inleyen mazlumların yardımına koşun. Ey dünya Müslümanları! hükümleri ayaklar altına alınan Kur'an'ın yardımına koşun. Ey dünya Müslümanları! Filistin'in, Kudüs'ün yardımına koşun.' ifadeleri ve çağrısı, şu anda Yemen konusunda bizler için geçerli olan bir çağrı niteliğindedir." dedi.

 

NATO ile Siyonist terör çetesi, Amerika, İngiltere ve Fransa'nın Ensarullah'ın karşısına geçeceğini belirten Şirin, emperyalist güçlerin bu gruba karşı cephe açacağını kaydetti.

 

"Yemen'deki savaşın mezhep ve ülke savaşı olmadığını" sözlerine ekleyen Şirin, "Onlar zaten Filistin'i, Kudüs'ü özgürleştirmek için ayağa kalktılar, midelerini doldurmak için değil. İslam ümmeti zillet altında kalmasın; Amerikan'ın, İngiliz'in, Fransız'ın, NATO'nun bayrakları İslam beldelerinde olmasın, İslam toprakları yağma edilmesin, talan edilmesin, çiğnenmesin diye. İslam beldeleri Amerikan donanmalarıyla, Amerikan karargâhlarıyla, Amerikan üstleriyle, Amerikan radarlarıyla dolmasın diye ayağa kalktılar. Biz Şii'siyle, Sünni'siyle, Türküyle, Kürdiyle, Arabiyle, Farsıyla ümmetiz, biz direnişiz." ifadelerini kullandı.

 

İstanbul'da da Yemen halkının ABD-Suud öncülüğündeki koalisyona karşı direnişine destek eylemi yapıldı.

 

4. Levent Metro İstasyonu'nda bir araya gelen duyarlı Müslümanlar, eylem yürüyüşü boyunca "Yemen halkı yalnız değildir; Filistin'de Yahudi Yemen'de Suudi; Katil Suud hesap verecek; İstanbul'dan Yemen'e direnişe bin selam; Suud Prensi Amerikan kölesi; Yaşasın İslami Direnişimiz; Zillet bizden uzaktır; Kahrolsun Amerika Kahrolsun İsrail; Ümmetiz kardeşiz kazanacağız" sloganları attılar. Eylem, Yemen Halkı İle Dayanışma Platformu adına Cem Bozlu'nun basın bildirisini okumasıyla sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler