03 Haziran 2020 Çarşamba Saat:
19:48
16-04-2018
  

Eminönü'nde Kahrolsun Amerika Nidaları + Foto

Nijerya İslami Hareketi İle Dayanışma Platformu tarafından 15 Nisan Pazar Günü saat 16:00'da Eminönü Meydanında basın açıklaması yapıldı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Nijerya İslami Hareketi ile Dayanışma Platformu tarafından 15 Nisan Pazar Günü saat 16:00'de Eminönü Meydanı'nda 'Şeyh Zakzaki'ye Özgürlük' için bir basın açıklaması düzenlendi.

 

Çok sayıda duyarlı Müslüman'ın katıldığı basın açıklamasında sık sık Tekbir sesleri eşliğinde 'Kahrolsun Amerika', 'Kahrolsun İsrail' sloganları atıldı.

 

Basın açıklaması Musa Aydın Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiden sonra başladı. Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Şirin, son dönemlerde bölgemizde vuku bulan siyasi olayları değerlendirerek Müslümanların uyanık olması gerektiği vurgusunu yaptı. Daha sonra 15 Temmuz Şehidi Kemal Ekşi'nin Babası Ekrem Ekşi basın açıklamasını okudu.

 

Basın açıklamasında, geçtiğimiz Kandil günü Suudi Arabistan'ın finansörlüğünü yaparak Büyük Şeytan Amerika'nın İngiltere ve Fransa ile Suriye'ye saldırısı hakkında bilinçli olmamız konusuna değinildi ve İslami Vahdet olmadıkça bu bilincin de bir işe yaramayacağı dile getirildi. Nijerya İslami Hareketi lider Şeyh Zakzaki'nin de tağut karşısında boynunu eğmediği ve onun bizler için bir emsal olduğu dile getirildi.

 

Basın açıklamasından sonra atılan 'Kahrolsun Amerika!', 'Filistin'de İsrail, Yemen'de Suudi', 'Şeyh Zakzaki'ye Özgürlük' sloganların ardından Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras Hoca ümmetin birlik-beraberliği ve İslam'ın zafere ulaşması için dualar etti. 

 

Bundan yaklaşık üç sene evvel Nijerya Hükümeti tarafından Nijerya İslami Hareketi'ne yönelik bir saldırı düzenlenmiş ve binden fazla Müslüman şehid edilmişti. Bu katliamdan sonra Şeyh İbrahim Zakzaki eşi ile birlikte yaralı olarak tutuklanmıştı.

 

Nijerya İslami Hareketi ile Dayanışma Platformu, Şeyh İbrahim Zakzaki ve Nijerya İslami Hareketi'nin yalnız olmadığını göstermek için daha önce de Eminönünde basın açıklamaları yapmıştı.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Ali Haydar   15-12-2018 03:45

    Slm. Amerika ve kusuları şu an sonuna doğru gidiyor ! Artık ne tür vahşì yaratık olduklarını batı dünyaya da gösterdi. Ama Imanı kör olan batı dünyası susmayi sever ! Batı dünyası Kutsal Kitabları her Pazar Kiliselerde okur ve orada HZ. Musa ve kendini haşa Allah yerine getirmeye deniyen Phiravunun meselesini çok iyi bilirler ve duyarlar! Ama Kalb Gözu Kör olan bunu anlamaz! Amerikada veya Batı dünyasında ne Firtinalar ve Heylanlar, depremler, hortumlar ortalığı yer ile bir ediyor! Tek orasında kalmadı! Doğunun körleri olan (Suudi) Arabistan da - ne ilginç yemen Katliamin sırasında Fırtına Mekkeyi kapliyor ve Türbenin Taşını ortaya çikarıyor aynı anda orada çok özen ve insanları soyarak yapılmış dev Saat kulesine şimşek çakıyor!!! Ama Kalbleri taşlanmış! şeytan askerlerini seçmiş ve ortaya çıkmaya başlıyor!!! Allah bizi o güzel,temiz,hayırlı ve çennet anahtarı olan Ehlibeytin ve onnarın baş taaçı olan HZ. Peygamberimiz ve onun 12 Imamlarının yolundan ayırmasın!!! Saygilarımla

  • Ahmet   16-04-2018 12:19

    Elbet birgün kahrolacaklar!...

Kategorideki Diğer Haberler