03 Aralık 2020 Perşembe Saat:
18:27
04-10-2016
  

En Büyük Zafer, Şehadetle Gelen Zaferdir!

İslami Direniş ve İslam İnkılabı, Hz. Hüseyin (a.s), Kerbela ve Aşura menşelidir.

Facebook da Paylaş
 
Lübnan'da düzenlenen Aşura meclisleri, "Sabır ve Zafer" sloganıyla Seyit Hasan Nasrullah'ın yaptığı konuşmayla başladı. Beyrut'un el-Dahiye bölgesinde bulunan Seyyid-i Şüheda Kompleksinde düzenlenen programa video konferans yoluyla katılan Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah'ın konuşması el-Manar Televizyonu'ndan canlı olarak yayınlandı.
 
Hasan Nasrullah yaptığı konuşmaanın satır başları:
 
- Düşmanın hedefleri önlemek ve kendi hedeflerinizi hayata geçirmek, düşman karşısında kazanacağınız zaferin en üst mertebesidir.
 
- Direniş Cephesi, Siyonist rejimin temel hedeflerinin önünü aldığı gün galip gelmiştir. ve kendi hedeflerine yerine getirdiğinde ise en üst düzeyde zafer elde etmiştir.
 
- Direniş Cephesi, düşmanın hedeflerini önlemeye ilaveten, işgal altındaki topraklarını kurtarmak, Siyonist rejimin elindeki esirleri koşulsuz serbest bırakılmasını sağlamak, düşmanın gücünü zayıflatmak ve insanların bir uyanışına yardımcı olmak gibi önemli başarılara imza atmıştır.
 
- Kerbela'da Hz. Hüseyin (a.s) ve Yezit'in ordusu karşı karşıya gelmişti. Her iki tarafında belli hedefleri vardı. Biz, dünyada ve ahirette geçerli olan asıl zaferin ne olduğunu ispat ettiğimiz zaman asıl zafer ve yenilgiden söz edebiliriz.
 
- Bugün "Allah'a yakınlaşmak" adı altında insanları katleden, başlarını kesen ve Müslümanalara ihanet eden IŞİD vb. gruplar Yezit'in karargahında yetişen insanlardır.
 
- İslami Direniş ve İslam İnkılabı, Hz. Hüseyin (a.s), Kerbela ve Aşura menşelidir.
 
- Şehadetle gelen zafer, en büyük zaferdir.
 
- Hz. Hüseyin (a.s) bugün bilebir yandan İslam'ı korurken diğer yandan Allah'ın ve Resulü'nün (s.a.a) cahil ve vahşi düşmanlarını rezil rüsva etmeye devam ediyor.
 
- İslam Ümmeti sorumluluklarının bilncinde olur ve sabrederse zafere ulaşacak, kanın kılıca galip gelişine şahit olacaktır.
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler