23 Temmuz 2019 Salı Saat:
10:49
19-10-2018
  

Erbain, Şia'nın Ruhuna Ruh Katar!

Hiç kimsenin kalbini kırmayın, sabırlı olun...

Facebook da Paylaş


 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

 

Ayetullah Mekarim Şirazi'den Erbain ziyaretiyle ilgili birkaç tavsiye;

 

- Hz. Hüseyin (a.s) adına yapılan her işte hizmet etmek, yaşı ve statüsü ne olursa olsun insana lütfedilen büyük bir nimettir.

- Erbain her yıl yeniden keşfedilen bir hazinedir ancak bu hazineyi ağırlığı tam olarak belli değil. Bu hazinenin değerini bilmeliyiz.

- Erbain yürüyüşüne katılanlar, 'Ehlibeyt taraftarlarının tüm dünyayı barış ve kardeşliğe taşıyacak liderleri var' mesajını verebilmelidir.

- Erbain yürüyüşü Şia'nın ruhuna ruh katar. Erbain, dünyada bir benzeri daha olmayan, damarlardan akan kana tazelik bahşeden bir merasimdir. Tarih boyunca hiçbir yerde bu kadar insanın aynı anda bir yerde toplandığı görülmemiştir.

- Her yıl bir önceki yıl nazaran biraz daha görkemli ve manevi hal alan Erbain, zaman ve mekân açısında bireyin şahsına münhasır olduğundan mümkün mertebe mümkün olan her alandan istifade etmek gerekir.

- Erbain yürüyüşünde ziyaretin yanında kültürel faaliyetlere de devam edilmelidir. Düzeni sağlamaya çalışan görevlilere yardım edilmelidir. Çünkü böylesi kalabalık organizasyonlarda doğabilecek en ufak bir karışıklık (Allah korusun) istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

- Erbain merasiminde herkesin dikkat etmesi gereken konulardan birisi; bireye has propagandalardan uzak durulmalıdır. Çünkü bu eylemler çoğu zaman yfaydadan ziyade zarar verebilecek davranışlardır.

- Son olarak her şeyden önce size sunulan bu nimetin kıymetini bilin. Hiç kimsenin kalbini kırmayın, sabırlı olun. Edilen her duada ziyaretçilerin can güvenliği için her türlü önlemi alan halka tavsiyelerde bulunanlar için dua etmeliyiz.

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler