30 Mart 2020 Pazartesi Saat:
12:47
29-03-2013
  

Erdoğan'ın Gelmesini İstemiyoruz

Filistin yönetimi, Başbakan Erdoğan'ın Gazze'yi ziyaret etmesini istemediklerini söyledi.

Facebook da Paylaş

 

Filistin Yönetimi'nden bir yetkili, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki haftalarda Gazze'ye düzenlemeyi planladığı ziyarete karşı olduklarını söyledi.

İsrail merkezli Jerusalem Post'un haberine göre, adı açıklanmayan üst düzey bir yetkili, "Filistin Yönetimi liderliği, Türk hükümetini bu ziyarete karşı olduğumuz konusunda bilgilendirdi. çünkü böyle bir ziyaret Filistinliler arasındaki ayrışmaları derinleştirecektir" dedi. Gazze şeridi'nin bağımsız bir Filistin devleti olmadığını söyleyen yetkili, Hamas'ın Filistinlilerin “meşru bir temsilcisi” olmadığını söyledi.

Daha önce, Batı şeria'da hakim olan Filistin Yönetimi Katar Emiri ile Malezya Başbakanı'nın Gazze ziyaretlerine karşı çıkmış ancak her iki lider de Filistin Yönetimi'nin itirazlarına karşın ziyaretlerini gerçekleştirmişti.

çok yakın bir zamanda da Tunus Devlet Başkanı Filistin Yönetimi'nin sert tepkisi üzerine ziyaretini iptal ettiğini açıklamıştı.

Londra merkezli El Kuds el Arabi gazetesi ise, Erdoğan'ın Filistin Yönetimi Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la birlikte da Gazze'ye gidebileceğini iddia etti. Habere göre Erdoğan'ın El Fetih ile Hamas arasındaki anlaşmazlığı çözmek çözmek için atılan adımlara destek vermeye karar verdiği bildirildi.

Gazete ayrıca Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da Filistinli ve Arap liderlerle konuyla ilgili görüşmeler yaptığını ifade etti.


 

(soL- Dış Haberler)

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler