04 Ağustos 2020 Salı Saat:
16:38
01-08-2012
  

Esed Günler Sonra İlk Kez Konuştu

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, Halep saldırısının 5. gününde suskunluğunu bozdu.

Facebook da Paylaş        Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, Suriye ordusunun 67. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, düşmanlarının çeşitli şekillerle savaştığını ifade ederek, "Halkımızın geçmiş ve geleceği bu savaşa bağlı."dedi.

Ordu mensuplarını "ülkeyi canlarıyla koruyan kahramanlar" olarak nitelendiren Esed, ordunun 50 yıldır ülkenin şan ve şerefini korumaya çalıştığını belirtti.

Suriye lideri ülkedeki krize işaret ederek, geleceklerini içinde bulunukları savaşa bağlı olduğunu söyledi. Esed, "Ey subay ve asker kardeşlerim. Düşmanla savaşımız çeşitli şekillerde devam ediyor. Hedef belli. Halkımızın geçmişi ve geleceği bu savaşa bağlıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Muhalifleri, "terörist" olarak nitelendiren Esed, "Düşmanımız bugün içimizdedir. Ülke istikrarını ve vatandaşların güvenliğini sarsmak, ekonomik ve bilimsel gücümüzü tahrip etmek maksadıyla içerdeki ajanları kullanıyorlar. Bizi zayıf düşürmek, geleceğimizi kurmaktan alıkoymak, toplumumuzu çağı yakalamış gelişmiş toplumlar sınıfına ulaşmasını engellemek istiyorlar." diyerek muhalifleri suçladı.

Esed kutlama mesajında ordu mensuplarına, yeniden bir destan yazdıklarını savunarak, "Terörist gruplara karşı yaptığınız bu savaşta herkese ne kadar sarsılmaz bir iradeye sahip olduğunuzu; halkımızın değerlerine, tarihine ve medeniyetine sahip çıkacak güvenilir insanlar olduğunuzu ispatladınız. Ülkenin güven ve istikrarın teminatı olduğunuzu gösterdiniz." ifadelerini kullandı.
 

Sondakika.com

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler